Wypadek kolejowy w Nowym Jorku. Ucierpiało ponad 100 osób

Świat
Wypadek kolejowy w Nowym Jorku. Ucierpiało ponad 100 osób
PAP/EPA/ANDREW GOMBERT

Pociąg wykoleił się na stacji Atlantic Terminal na trasie kolejowej w Long Island. Wstępnie ustalono, że maszyna jechała za szybko. Obrażenia odniosły 103 osoby, ale życiu żadnej z nich nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło około godziny 8:30 (14:30 czasu polskiego).

 

Skład należał do operatora Long Island Rail Road - obsługującego sieć linii kolejowych w aglomeracji nowojorskiej.

 

Ok. 600 pasażerów w składzie pociągu

 

Z relacji świadków wynika, że w chwili wypadku na stacji Atlantic na nowojorskim Brooklynie rozległ się olbrzymi huk, a peron wypełnił się szkłem. Na miejscu zapanował chaos. Jedne osoby krzyczały i rzuciły się do ucieczki, inne z przerażeniem spoglądały na skład. Drzwi maszyny były zgniecione. W sieci pojawiły się zdjęcia zniszczonych wagonów.

 

 

Przedstawiciele służb poinformowali, że w chwili wypadku w pociągu znajdowało się około 600 pasażerów.

 

Uderzenie w zderzak kolejowy

 

Jak oznajmił gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo na swoim koncie na Twitterze, do wypadku doszło w wyniku uderzenia zderzaka kolejowego znajdującego się na przodzie pociągu w barierkę. Dwa wagony składu wypadły z szyn i uległy poważnemu uszkodzeniu. Oficjalną przyczynę wykolejenia się składu wyjaśni jednak śledztwo.

 

- Oczywiste jest, że skład powinien zatrzymać się przed blokadą. Tak się jednak nie stało - powiedział Tom Prendergast, dyrektor nowojorskiego transportu miejskiego. Wstępnie ustalono, że maszyna nie jechała szybko.

 

Życiu 103 poszkodowanych osób nic nie grozi. 11 osób skierowano do szpitala, a najciężej ranna kobieta ma złamaną nogę. Jeden z pasażerów poinformował, że najwięcej poszkodowanych znajdowało się w pierwszym wagonie.

 

 

 

 

nbcnewyork.com, nydailynews.com, roundnews.com

zdr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze