Trzecie urodziny szympansa Tytusa. Feta w warszawskim zoo

Technologie
Trzecie urodziny szympansa Tytusa. Feta w warszawskim zoo
Facebook/Warszawskie ZOO

Tytus to pierwszy szympans, który urodził się w stołecznym ogrodzie zoologicznym. Jego narodziny były głośnym wydarzeniem. Imię zawdzięcza bohaterowi komiksu Henryka Jerzego Chmielewskiego, znanego lepiej jako Papcio Chmiel, pod tytułem "Tytus, Romek i A'Tomek". Jest prawdziwą gwiazdą zoo.

Zaplanowane na 4 stycznia na godz. 12:30 urodziny odbędą się w pawilonie małp człekokształtnych.

 

Impreza z tortem

 

W programie jest m.in. tort, prezenty oraz zbiorowe odśpiewanie jubilatowi "sto lat". Opiekunowie małp opowiedzą też gościom o tym, jak wygląda codzienna opieka nad tymi zwierzętami.

 

Młody szympans żyje w liczącym dziewięć osobników stadzie. Jest oczkiem w głowie swoich rodziców - Kimberly i Patryka. Uwielbia bawić się z nastoletnią Lisą oraz dokuczać najstarszemu samcowi Szymonowi. Kiedy jest zbyt rozbrykany dyscyplinuje go seniorka rodu - ponad 50-cio letnia Babcia Judy.

 

Ród Tytusa

 

- Cieszę się, że ród Tytusów nie zaginie, i mam nadzieję, że na uroczystość "chrztu" zjadą się do zoo wszyscy czytelnicy noszący to wspaniałe, słynne imię cesarzy rzymskich! - powiedział Papcio Chmiel, kiedy poinformowano go, że Tytus otrzyma imię na cześć bohatera komiksu znanego rysownika.

 

Narodziny Tytusa były wydarzeniem bez precedensu, to pierwszy przedstawiciel tego gatunku urodzony w Warszawie. Dwa gatunki szympansów zamieszkują Afrykę równikową i są zagrożone wyginięciem.

 

polsatnews.pl

pam/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie