Rzeczniczka: uprzejmie informujemy, że pan Robert Grey nie jest zatrudniony w MSZ

Polska
Rzeczniczka: uprzejmie informujemy, że pan Robert Grey nie jest zatrudniony w MSZ
MSZ

Robert Grey nie jest zatrudniony w MSZ - poinformowała rzeczniczka resortu Joanna Wajda. Grey był wiceministrem do spraw m.in. dyplomacji ekonomicznej, został odwołany z tego stanowiska w listopadzie. Wówczas "Gazeta Wyborcza" informowała, że przyczyną dymisji Greya było zatajenie przez niego faktu współpracy z amerykańskimi służbami.

MSZ zdementowało te doniesienia. Jak podkreślał resort, odwołanie miało związek ze zmianą koncepcji kierownictwa; ministerstwo planowało w inny sposób wykorzystać wiedzę i doświadczenie Greya.

 

- Uprzejmie informujemy, że pan Robert Grey nie jest zatrudniony w MSZ - poinformowała w środę rzeczniczka resortu.

 

- Jednocześnie przypominamy, że sekretarza stanu i podsekretarza stanu powołuje Prezes Rady Ministrów na wniosek właściwego ministra. Zgodnie z przyjętymi procedurami, KPRM występuje do odpowiednich służb o sprawdzenie, czy istnieją przeciwskazania do powołania danego kandydata na stanowisko podsekretarza stanu. Powołanie Roberta Greya odbyło się zgodnie ze wspomnianymi procedurami - dodała.

 

Jako wiceminister Grey pełnił funkcję podsekretarza stanu od 30 września br.; został odwołany 29 listopada 2016 r. W MSZ był odpowiedzialny za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie