Ruszyła Kancelaria Obrony przed PiS. Łodzianie mogą się zgłosić po poradę

Polska
Ruszyła Kancelaria Obrony przed PiS. Łodzianie mogą się zgłosić po poradę
Polsat News

Doktorzy prawa związani z SLD mają pomagać łodzianom "pokrzywdzonym przez PiS". Jak powiedział wiceszef SLD Tomasz Trela, pomoc ma dotyczyć przede wszystkim ustawy budżetowej, "która nie wiadomo, czy obowiązuje" i ustawy odbierającej emerytury osobom, które "nawet jeden dzień pracowały w czasach PRL w milicji, czy innych służbach".

Jak podkreślają działacze SLD, pomoc będzie mógł uzyskać każdy. Wystarczy, że zadzwoni do siedziby łódzkiego SLD i umówi się na konsultacje.

 

Kancelaria, działająca od 2 stycznia, nie tylko udzieli porady, ale i skieruje wniosek do sądu na decyzję, która została przyjęta w drodze ustawy lub rozporządzenia przez PiS. 


"Ludzie się boją"


- Odbieramy bardzo dużo sygnałów od mieszkańców Łodzi i regionu: ludzie boją się, jak decyzje PiS będą wpływać na ich dalsze funkcjonowanie - powiedział Trela.


- To niekonstytucyjne, niesprawiedliwe, niemniej widzimy, że ten walec PiS-owski jedzie zdecydowanie i ostro. Mam obawy, czy kolejna ustawa przyjęta przez PiS nie będzie dotyczyła np. lekarzy i czy nie będą im odbierane emerytury, bo jakiś lekarz w czasie PRL leczył kogoś z PZPR - zaznaczył Trela.


Wiceszef SLD dodał, że w obecnej sytuacji obywatel nie może liczyć na Trybunał Konstytucyjny, ponieważ "TK zaraz będzie w rękach prezesa Kaczyńskiego".


Zaapelował także do wprowadzenia podobnego rozwiązania w siedzibach partii opozycyjnych i KOD.


"KOpPiS"

 

Skrót pełnej nazwy kancelarii to KOpPiS. Jak podaje "Dziennik Łódzki", radny PiS Bartłomiej Dyba-Bojarski określił go jako prostacki.

 

Trela zaznaczył, że celem nie jest promowania agresji i "kopania PiS", a po prostu "tak wyszło".

 

Dziennik Łódzki, PAP, polsatnews.pl

prz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie