Prokuratura zamówiła kolejną ekspertyzę ws. wypadku prezydenckiej limuzyny

Polska
Prokuratura zamówiła kolejną ekspertyzę ws. wypadku prezydenckiej limuzyny
Polsat News

Biegli mają czas do końca stycznia odniesienie się do wcześniejszej opinii dotyczącej przyczyn wypadku prezydenckiej limuzyny, do którego doszło w marcu ubiegłego roku - podało radio RMF FM. Na zamówienie prokuratury mają przygotować ostateczną ekspertyzę, bo ta, którą śledczy otrzymali w marcu ubiegłego roku, ma stać w sprzeczności z dotychczasowymi dowodami, ustaleniami i ekspertyzami.

Wątpliwości śledczych ma wzbudzać m.in. opis mechanizmu uszkodzenia opony w prezydenckim samochodzie, a także momentu, w którym z opony limuzyny całkowicie uszło powietrze.


Pęknięta opona


4 marca ubiegłego roku na autostradzie A4 w samochodzie, którym podróżował prezydent Andrzej Duda, doszło do uszkodzenia opony tylnego koła, w wyniku czego auto wpadło w poślizg i zsunęło się do rowu. Nikomu nic się nie stało.


Dzień później, po przeprowadzeniu szeregu czynności, m.in. po oględzinach autostrady w miejscu zdarzenia oraz przesłuchaniach pierwszych świadków, opolska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo dotyczące nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.

 

Dwie opinie: płaski przedmiot


Na koniec marca prokuratura otrzymała dwie obszerne opinie sporządzone przez biegłych ze specjalności mechanoskopii i z zakresu badań wypadków drogowych. Biegli stwierdzili, że przyczyną wypadku limuzyny prezydenta było najechanie na leżący na jezdni płaski przedmiot o nieregularnych krawędziach.

 

rmf24.pl

prz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie