Petru zaapelował do senatorów PiS o zgłoszenie poprawek do budżetu

Polska
Petru zaapelował do senatorów PiS o zgłoszenie poprawek do budżetu
PAP/Paweł Supernak

Na briefingu prasowym w Sejmie przewodniczący Nowoczesnej zwrócił uwagę, że w środę mija ostatni dzień prac nad budżetem w komisjach senackich. - To jest najbardziej właściwy moment, aby senatorowie PiS zgłosili te poprawki, które miały być przedmiotem debaty parlamentarnej - ocenił.

- Gdyby te poprawki zostały zgłoszone, to byłaby możliwość na kolejnym posiedzeniu Sejmu, które ma się odbyć 11 (stycznia), rozpatrzeć te poprawki i odbyć debatę budżetową. Oczekiwałbym takiego gestu, bo to byłby gest, który pokazywałby, że ze strony PiS-u istnieje chęć porozumienia, albo inaczej - wyjścia z tej sytuacji kryzysu państwa - mówił Petru.

 

Zaznaczył, że sprawa jest pilna, ponieważ "możliwości jakiegokolwiek porozumienia" w sprawie grudniowych głosowań w Sali Kolumnowej zostaną ograniczone po święcie Trzech Króli.

 

Szef Nowoczesnej przyznał też - pytany przez dziennikarzy o to, czy spotykał się w sprawie jego propozycji zażegnania kryzysu parlamentarnego z politykami PiS - że jest z nimi "w kontakcie". Nie chciał jednak podać szczegółów prowadzonych rozmów.

 

Dopytywany, czy o jego rozmowach z przedstawicielami partii rządzącej wie Platforma Obywatelskiego, zapewnił, że jest "w kontakcie ze wszystkimi" i "wszyscy wszystko wiedzą".

 

- Jak ja rozmawiam z kimś przez telefon - z Polski czy z zagranicy - to nie muszę już, nie jestem w stanie o każdym telefonie informować, natomiast mogę powiedzieć państwu tylko tyle, że wszyscy wszystko wiedzą - tłumaczył Petru.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie