Oblał żonę perfumami i podpalił. Spłonęło całe mieszkanie

Polska
Oblał żonę perfumami i podpalił. Spłonęło całe mieszkanie
KMP Żory

Groźny pożar wybuchł w jednym z budynków socjalnych w Żorach. Ewakuowano 50 mieszkańców i zatrzymano mężczyznę, który najpierw oblał żonę perfumami, a później podpalił. Kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń.

We wtorek przed godz. 22 na numer alarmowy zadzwoniła kobieta, która poinformowała o palącym się mieszkaniu przy ul. Promiennej w Żorach. Po przyjeździe na miejsce, służby ratunkowe ewakuowały wszystkich lokatorów budynku socjalnego, w którym doszło do pożaru. W pewnym momencie do funkcjonariuszy podbiegła kobieta i powiedziała, że sprawcą pożaru jest jej mąż, który próbował ją podpalić.

 

Okazało się, że pokrzywdzona oprócz spalonych włosów i okopconej twarzy nie odniosła obrażeń - informuje Kamila Siedlarz, rzecznik prasowa KMP Żory. Sprawca podpalenia uciekł z mieszkania tak szybko, że nie zdążył założyć butów. Został złapany niedaleko od miejsca pożaru.

 

Miał dwa promile alkoholu

 

50-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a ponadto poparzone palce dłoni i przedramię. Nie zgodził się na udzielenie mu pomocy medycznej.

 

O treści zarzutów i dalszym losie 50-latka zadecyduje prokurator.

 

Straty na ok. 40 tys. zł

 

Z ustaleń policjantów wynika, że między małżonkami doszło do kłótni. Mężczyzna miał zagrozić 40-latce, że ją podpali. Groźbę swą spełnił, gdy żona położyła się w łóżku i próbowała zasnąć. Mężczyzna oblał jej wówczas głowę perfumami i podpalił. Szybko rozprzestrzeniający się ogień zajął tapczan, a następnie całe mieszkanie.

 

Funkcjonariusze informują, że spaleniu uległo całe wyposażenie mieszkania. Trwa dokładne szacowanie strat po pożarze, które wstępnie wyceniono na ok. 40 tys. zł.

 

polsatnews.pl, dziennikzachodni.pl

zdr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze