Napastowanie seksualne w noc Sylwestrową w Austrii. Skargi złożyło 18 kobiet

Świat
Napastowanie seksualne w noc Sylwestrową w Austrii. Skargi złożyło 18 kobiet
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.: Flickr/Ame Rainey/CC BY-ND 2.0

Austriacka policja prowadzi dochodzenie w sprawie bezprecedensowej liczby skarg o napastowanie seksualne przez grupę mężczyzn w sylwestrowy wieczór w stolicy Tyrolu Innsbrucku. Skargi wniosło 18 kobiet - podała w środę lokalna policja.

Kobiety twierdzą, że zostały otoczone przez grupę dziesięciu mężczyzn podczas sylwestrowej zabawy na głównym placu w Innsbrucku, gdzie zgromadziło się 25 tys. ludzi - powiedział funkcjonariusz policji Ernst Kranebitter, dodając, że nic podobnego nie miało tam dotąd miejsca.

 

- Tańczyli wokół ofiar i nagle rzucili się na nie, chwytając za piersi lub wpychając im ręce między nogi. Dlatego trudno było to zauważyć innym uczestnikom świętowania - powiedział. Podejrzani o agresję seksualną byli, jak powiedział Kranebitter, starszymi nastolatkami.

 

Amatorskie nagranie wideo tej napaści nie pomogło w zidentyfikowaniu sprawców, ponieważ jest nieostre.

 

Sylwester w Kolonii

 

Do incydentu w Innsbrucku doszło w rok po wydarzeniach w Kolonii, gdzie w poprzedniego sylwestra doszło do masowych napaści seksualnych i napadów rabunkowych na kobiety. Sprawcami byli głównie imigranci z Afryki Północnej.

 

W Wiedniu, żeby nie dopuścić do podobnych incydentów, policja rozdała kobietom 6 tys. kieszonkowych alarmów.

 

W całej Austrii na czas świętowania Nowego Roku zwiększono w związku z atakiem terrorystycznym w Niemczech obecność sił policyjnych.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie