Autobus w rowie, przewrócony tir. Fatalne warunki drogowe

Polska

Rano na drodze krajowej nr 33 w Domaszkowie (woj. dolnośląskie) autobus wpadł do rowu, 5 osób trafiło do szpitala. W Pławnej w tym samym regionie przewrócona ciężarówka całkowicie zablokowała ruch na drodze wojewódzkiej nr 297. Wypadek miał miejsce ok. południa, utrudnienia na drodze potrwają co najmniej kilka godzin. Policja alarmuje, że trudne warunki drogowe panują w całej Polsce.

Po przewróceniu samochodu ciężarowego w Pławnej droga jest zablokowana i utrudnienia potrwają co najmniej kilka godzin. Policja zaleca korzystanie z tras alternatywnych. Dla samochodów ciężarowych jadących z Jeleniej Góry przez Gryfów Śląski zaleca wybór trasy drogą wojewódzką nr 364.

 

 

Rano, również na Dolnym Śląsku doszło do groźnie wyglądającego wypadku, w którym autobus przewożący 13 pasażerów do pracy w Czechach wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Pięć osób trafiło do szpitala.

 

Sytuacja na drogach Dolnego Śląska jest wyjątkowo trudna. Najgorzej jest w okolicach Świeradowa Zdroju, Szklarskiej Poręby i w Kotlinie Jeleniogórskiej. Wzdłuż drogi krajowej nr 3 w wielu miejscach w rowach stoją samochody, których kierowcy nie zdołali opanować aut na śliskiej drodze.

 

fot. PAP/Andrzej Grygiel 

 

Obfite opady śniegu, silny wiatr i oblodzone drogi sprawiają, że warunki do jazdy w wielu regionach Polski są bardzo trudne. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie