Jakubiak o proteście w Sejmie: Nowoczesna tam siedzi, bo PO siedzi. A PO siedzi, bo Nowoczesna siedzi

Polska

- Nie trzeba okupować sali plenarnej, żeby rozmawiać (o zażegnaniu kryzysu parlamentarnego - red.), bo do tego potrzebni są ludzie, nie krzesła. Nowoczesna tam siedzi, bo PO tam siedzi. A PO siedzi, bo Nowoczesna siedzi. Sami nie wiedzą, jaki mają cel - powiedział w "Tak czy Nie" Marek Jakubiak z Kukiz’15. - Są obiektywne przesłanki do protestu - zapewniła Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej.

- Nie jest do końca rozwiązany problem z dostępnością mediów do Sejmu i jest jeszcze problem z legalnością głosowania ws. budżetu - dodała Hennig-Kloska.

 

Głównym tematem programu był jednak zagraniczny wyjazd Ryszarda Petru. - Kiedy zmiana przewodniczącego Nowoczesnej? - zapytała Agnieszka Gozdyra swoją rozmówczynię.

 

- Absolutnie nie ma takiej potrzeby i chęci w klubie. Jesteśmy jednomyślni i wspieramy naszego lidera - odpowiedziała Hennig-Kloska. Przyznała jednak, że wyjazd Petru był w "niefortunnym okresie".

 

"Trzeba się nauczyć przelewy wypełniać"

 

- Petru deklaruje, że chce rządzić państwem polskim, że jest predysponowany do tego. Trzeba się nauczyć przelewy wypełniać, potem trzeba zacząć uważać, co się mówi i co się robi - skomentował poseł Jakubiak, nawiązując m.in. do wcześniejszych wpadek językowych Ryszarda Petru oraz utraty przez Nowoczesną, na skutek błędnie wykonanego przelewu, większości pieniędzy, jakie państwo przekazuje partiom na działalność.

 

W związku z tematem programu na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "Czy przez wyjazd na Maderę Ryszard Petru skompromitował protest opozycji?". Odpowiedzi: "TAK" udzieliło 74,8 proc. głosujących, "NIE" - 25,2 proc.

  

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

Polsat News

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie