"Kosztowne podarunki od biznesmenów". Netanjahu przesłuchany w związku z zarzutami korupcyjnymi

Świat
"Kosztowne podarunki od biznesmenów". Netanjahu przesłuchany w związku z zarzutami korupcyjnymi
PAP/EPA/GALI TIBBON / POOL

Premier Izraela Benjami Netanjahu został w poniedziałek przesłuchany przez policję w związku z zarzutami przyjęcia "kosztownych podarunków" i innych "korzyści" od niezidentyfikowanych biznesmenów. Netanjahu stanowczo zaprzecza wszelkim zarzutom.

Według dziennika "Jerusalem Post" przesłuchanie trwało trzy godziny i odbyło się w rezydencji premiera w Jerozolimie. Rzecznik policji odmówił podania wszelkich informacji o jego przebiegu.

 

"Zaczekajcie z imprezowaniem"

 

Przed przesłuchaniem Netanjahu po raz kolejny zaprzeczył wszelkim zarzutom o korupcję i wezwał media oraz rywali o "zaprzestanie gier politycznych". - Nic się wydarzy ponieważ nic nie ma - powiedział.

 

Wcześniej Netanjahu powiedział parlamentarzystom z jego partii Likud, że ci, którzy przewidują jego upadek, nie powinni spodziewać się tego w najbliższej przyszłości. - Zaczekajcie z imprezami, nie spieszcie się. Będziecie nadal nadymać balony z gorącym powietrzem, a my będziemy kierować państwem Izrael - oświadczył premier.

 

Prawnik reprezentował producenta podczas negocjacji

 

Przeciwnicy Netanjahu wezwali do przeprowadzenia śledztwa dotyczącego jego działalności po serii skandali, z których jednak żaden nie zakończył się wysunięciem formalnych zarzutów.

 

Jeden z tych skandali dotyczył zakupu nowych okrętów podwodnych od Niemiec kiedy wyszło na jaw, że prawnik Netanjahu reprezentował producenta podczas negocjacji. W inny zamieszany był francuski aferzysta Arnaud Mimran, który twierdził, że przekazał Netanjahu kilkaset tysięcy euro na jego kampanię przed wyborami w 2009 r. Netanjahu stanowczo temu zaprzeczył. Premier oskarżany był także o marnowanie publicznych pieniędzy na kosztowne podróże zagraniczne.

 

Premier i jego żona Sara byli już bohaterami skandali korupcyjnych w roku 2000.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie