Bielan: prawdopodobnie będą mobilne urządzenia do głosowania w Sejmie

Polska
Bielan: prawdopodobnie będą mobilne urządzenia do głosowania w Sejmie
Polsat News

Liczę na to, że się porozumiemy z opozycją ws. normalnej pracy parlamentu - podkreślił we wtorek wicemarszałek Senatu Adam Bielan (PiS). Zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość jest przygotowane na różne możliwości; jak dodał, z tego, co wie, zostały zamówione mobilne urządzenia do głosowania. Urządzenia miałyby umożliwić głosowanie w każdej sali Sejmu.

Adam Bielan został zapytany czemu 16 grudnia, podczas głosowań w Sali Kolumnowej, nie zastosowano różnych wariantów, np. głosowania imiennego oraz czemu PiS nie chce powtórzyć głosowań 11 stycznia.

 

Senator zauważył, że głosowanie imienne jest możliwe tylko przy użyciu urządzeń do głosowania. "Te maszynki (do głosowania) były przytwierdzone na stałe na sali plenarnej Sejmu do siedzeń. W tej chwili, z tego co wiem, marszałek Sejmu zamówił już urządzenia do głosowania, które będą mobilne i będą mogły być zainstalowane w każdej sali, np. Sali Kolumnowej" - poinformował.

 

- Oczywiście, zgodnie ze starym przysłowiem: modlimy się o najlepsze, ale musimy być przygotowani na najgorszy scenariusz - podkreślił Bielan. Jak zaznaczył, jeśli będą mobilne urządzenia do głosowania, "nie będzie wtedy tych spiskowych teorii, że rzekomo nie było kworum".

 

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie