Czy po zamieszkach w Ełku rząd powinien zaangażować się w tonowanie nastrojów wobec obcokrajowców? - wyniki sondy programu "Tak czy Nie"

Polska
Czy po zamieszkach w Ełku rząd powinien zaangażować się w tonowanie nastrojów wobec obcokrajowców? - wyniki sondy programu "Tak czy Nie"
Polsat News

Obywatelowi Tunezji prokurator postawił zarzut zabójstwa 21-letniego Daniela z Ełku. Zdarzenie wywołało zamieszki w mieście, po których zatrzymano 28 osób. Czy rząd powinien zaangażować się w tonowanie nastrojów wobec obcokrajowców? – o tym w programie "Tak czy Nie" rozmawiali Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego oraz Piotr Szumlewicz, lewica.pl.

W noc sylwestrową w Ełku, po awanturze przed miejscowym barem z kebabem, zginął 21-latek. Miał dwie rany kłute. Zarzut zabójstwa postawiono 26-letniemu obywatelowi Tunezji; przyznał, że mógł ugodzić nożem pokrzywdzonego, z którym wdał się w szamotaninę.

 

W niedzielę przed kebab-barem doszło do gwałtownych protestów. Wczesnym popołudniem zebrało się tam kilkuset mieszkańców, żeby wyrazić sprzeciw wobec tej tragedii i zapalić znicze. W tłumie były też osoby agresywne, które wybiły szyby i niszczyły mienie w witrynie lokalu, rzucały petardami, butelkami oraz kamieniami w stronę funkcjonariuszy i radiowozów. Zamieszki zakończyły się przed północą.

 

- Po incydencie w Ełku nie możemy generalizować i straszyć Polaków muzułmanami, bo mają prawo mieszkać i pracować w Polsce - podkreślał Piotr Szumlewicz z portalu Lewica.pl.

 

Robert Winnicki z Ruchu Narodowego odpowiadał mu, że żyjący w Polsce muzułmanie mają za co dziękować obecnemu rządowi.  - Za to, że nie sprowadza kolejnych tysięcy imigrantów. Gdyby to miało miejsce, to byłyby kolejne napięcia, tak jak to się dzieje na Zachodzie, to oni by cierpieli na tym również - stwierdził Winnicki.


Większość głosujących (59,2 proc.) w sondzie na stronie głównej polsatnews.pl uznała, że rząd powinien zaangażować się w tonowanie nastrojów wobec obcokrajowców. Przeciwnego zdania było 40,8 proc.


Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" są dostępne tutaj.

 

Polsat News

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze