11 osób rannych po wypadku z udziałem busa

Polska

Jedenaście osób zostało rannych, w tym jedna ciężko, w wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek rano Kucinach (Łódzkie). Na drodze krajowej nr 72 bus zderzył się z samochodem osobowym.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka policji w Poddębicach Elżbieta Tomczak, ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą wypadku jest kierujący samochodem osobowym daewoo lanos 55-letni mężczyzna. Wyjeżdżając autem z drogi podporządkowanej, nie zatrzymał pojazdu przed znakiem stop i wjechał niespodziewanie na drogę krajową, uderzając w prawidłowo jadący bus.

 

W wyniku wypadku 11 osób zostało poszkodowanych. Najcięższych obrażeń doznał kierowca lanosa, który drogą lotniczą został przetransportowany do szpitala w Łodzi. Pozostałe osoby trafiły do szpitali w Zgierzu, Pabianicach i Poddębicach.

 

Ze wstępnych informacji wynika również, że busem podróżowała prawdopodobnie jedna osoba więcej niż wymagały tego przepisy.

 

Jak informuje dyżurny Punktu Informacji Drogowej Hubert Graczyk, ruch na trasie Aleksandrów Łódzki - Poddębice odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać ok. czterech godzin.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie