"Wyrazy najgłębszego współczucia". Prezydent Duda przesłał kondolencje do prezydenta Turcji

Świat
"Wyrazy najgłębszego współczucia". Prezydent Duda przesłał kondolencje do prezydenta Turcji
PAP/EPA/DENIZ TOPRAK

W związku z zamachem w Stambule prezydent Andrzej Duda przesłał depesze kondolencyjną do prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana. W imieniu Narodu Polskiego oraz własnym złożył wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim, którzy utracili swoich bliskich.

Treść depeszy kondolencyjnej opublikowano w niedzielę na stronie internetowej prezydenta.

 

"Głęboko poruszony wiadomościami o ataku terrorystycznym dokonanym w pierwszych godzinach 2017 roku w Stambule składam, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim, którzy utracili swoich bliskich. Potępiając ten niegodziwy atak na bezbronnych ludzi łączymy się w bólu i modlitwie z Narodem Tureckim" - napisał prezydent.

 

"Odpowiedzią społeczności międzynarodowej na brutalność terrorystów będzie konsekwentna, solidarna walka ze sprawcami tych odrażających ataków i zapewnienie wszystkim ludziom bezpieczeństwa i pokoju. Łączymy się w żałobie z rodzinami ofiar" - zaznaczył Duda.

 

Zamach w klubie nocnym


Co najmniej 39 osób zostało zabitych, w tym 16 cudzoziemców w ataku terrorystycznym na klub nocny w Stambule w nocy z soboty na niedzielę, gdzie ponad 500 osób witało Nowy Rok. Spośród 70 rannych cztery osoby są w stanie krytycznym - poinformował premier Turcji Binali Yildirim.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie