Sylwestrowa Moc Przebojów Telewizji Polsat. Przywitaliśmy 2017 rok

Kultura

Wyśmienita zabawa i tłumy pod sceną. 10. jubileuszowa Sylwestrowa Moc Przebojów Telewizji Polsat zagrała w Katowicach. Tym razem przenieśliśmy się do lat 80., by przypomnieć największe hity dekady.

W tym roku ostatnie godziny starego i pierwsze nowego roku spędziliśmy na ogromnej multimedialnej scenie w doborowym towarzystwie topowych polskich wykonawców: Beaty Kozidrak i Bajmu, Sylwii Grzeszczak,  Ewy Farnej, Bednarka, Eneja, Eweliny Lisowskiej, Adama Asanova i zespołu Piersi, Golec uOrkiestry, Zbigniewa Wodeckiego, IRY, Grzegorza Hyżego, Sarsy, Michała Wiśniewskiego, Wojtka Łuszczykiewicza i zespołu Video, Natalii Szroeder, grupy Boys, Blue Cafe, Feela, zespołu Sami, Pięknych i Młodych oraz Andrzeja Cierniewskiego. Największe przeboje Modern Talking, przy których bawiliśmy się w latach 80., przypominał wokalista zespołu – Thomas Anders.

 

"Sylwestrowa Moc Przebojów" po raz drugi w historii zawitała do Katowic. Jak dotąd gościliśmy już w Krakowie, Warszawie i Gdyni, ale to właśnie tu na placu Honorowym pod Spodkiem, w samym centrum Katowic, rok temu bawiliśmy się na największym karaoke na świecie.

 

Hity z lat osiemdziesiątych


W tym roku sylwestrowy wieczór upływał nam w rytmie największych współczesnych hitów z list przebojów oraz tych z lat 80., z czasów gdy wielkim wydarzeniom w Polsce i na świecie towarzyszyła syntezatorowa muzyka taneczna i melodyjny pop. Polskie gwiazdy "Sylwestrowej Mocy Przebojów" oprócz własnych przebojów grały covery, które podbiły serca Polaków.

 

Można było też zatańczyć w rytmie wielkiego hitu Whitney Houston "I Wanna Dance With Somebody" - zaśpiewała go Ewa Farna, czy , a także A-ha "Take On Me" w wykonaniu Video. Nie zabrakło  również wielkiego hitu Madonny "La Isla Bonita", którego cover zaprezentowała Blue Cafe. Publiczność mogła również posłuchać duetu, powstałego właśnie z myślą o tegorocznej Sylwestrowej Mocy Przebojów. Po raz pierwszy Sylwia Grzeszczak i  Beata Kozidrak zaśpiewały wspólnie przebój Cher z 1989 roku - "If I Could Turn Back Time".

 

Thomas Anders i Modern Talking Band


Jednym z największych wykonawców tamtych lat był zespół Modern Talking. Grupa  sprzedała na świecie ponad 120 milionów płyt. Wokalista tego niezapomnianego duetu Thomas Anders i Modern Talking Band, byli gośćmi specjalnymi katowickiego sylwestra w Polsacie.

 

Wszystko zaczęło się w 1983 roku od spotkania Thomasa Andersa i Dietera Bohlena i piosenki "You’re My Heart, You’re My Soul", którą ten ostatni skomponował podczas wakacji na Majorce.  Modern Talking był również ogromnie popularny w Polsce. Plakaty duetu publikowały "Świat Młodych" i "Razem", a przeboje i kolejne płyty krążyły przekazywane na przegrywanych z różnych źródeł kasetach.

 

Przeboje Modern Talking w nowych aranżacjach wróciły na listy przebojów całego  świata, a album sprzedał się w ponad 10 milionowym nakładzie i stał się największym sukcesem w historii zespołu.

 

Ogromna multimedialna scena


"Sylwestrowa Moc Przebojów" to również ogromne wyzwanie realizacyjne i telewizyjne. W Katowicach powstała bowiem ogromna multimedialna scena o całkowitej powierzchni 322 mkw. Szeroką na 65 i wysoką na 22 metrów (8 piętro) scenografię sceny uzupełniło prawie 500 mkw ekranów ledowych i 800 urządzeń rozświetlających. Moc nagłośnienia wynosi 300 kW, a koncert pokazywało, 15 kamer.

 

polsatnews.pl

red/po
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie