Ponad 4 mln widzów wzniosło noworoczny toast z Polsatem. Świetny wynik 10. Sylwestrowej Mocy Przebojów

Polska
Ponad 4 mln widzów wzniosło noworoczny toast z Polsatem. Świetny wynik 10. Sylwestrowej Mocy Przebojów
Polsat

10. jubileuszowa Sylwestrowa Moc Przebojów Katowice 2016 była najchętniej oglądanym sylwestrowym koncertem w grupie wiekowej 16-49, a noworoczny toast na antenach Polsatu, Polsatu 2 i Polsatu News wzniosło 4,2 mln widzów. W tej wyjątkowej chwili był z nami co trzeci Polak oglądający telewizję.

"Sylwestrowa Moc Przebojów" po raz drugi w historii zawitała do Katowic. Ponownie w samym centrum śląskiej metropolii, na placu Honorowym pod Spodkiem, bawiliśmy się najlepiej. Tysiące widzów pod sceną i miliony przed telewizorami tym razem tańczyły w rytmie przebojów z lat 80. z gwiazdami polskiej piosenki.

 

Mroźna aura i gorąca samba

 

Sylwestrowy koncert zaczęliśmy wyjątkowo. Mimo mroźnej aury gorące tancerki samby zabrały widzów do  słonecznej Brazylii w rytmie hitu "Samba de Janeiro". Chwilę później sceną i publicznością niepodzielnie rządził Thomas Anders i jego Modern Talking Band. Dzięki wielkim przebojom "You're My Heart, You're My Soul" i "Cheri, Cheri Lady" znów poczuliśmy się jak na dyskotekowym parkiecie w latach 80.

 

Tego wieczoru nie zamierzaliśmy jednak ani na moment zwalniać tempa. Publiczność pod sceną razem z Beatą Kozidrak i Bajmem wyśpiewała "Co mi panie dasz" i "Białą armię", zatańczyła z energetycznym Enejem  do przebojów "Kamień z napisem love" i "Symetryczno-liryczną", oraz entuzjastycznie przyjęła Sylwię Grzeszczak, autorkę hitowej "Księżniczki" i nowego przeboju "Tamta dziewczyna".

 

Lirycznie i energetycznie

 

Po raz kolejny w cudowne lata 80. udaliśmy się za sprawą Zbigniewa Wodeckiego. Najpierw wokalista i muzyk przywołał wspomnienia z 1985 roku, kiedy na listach przebojów królowały "Chałupy Welcome to", by chwilę później już lirycznie w duecie z Natalią Szroeder przypomnieć swój inny wielki przebój "Z tobą chcę oglądać świat". Pierwszą część koncertu zakończył zespół, bez którego hitów trudno o dobrą sylwestrową zabawę. Bracia Łukasz i Paweł Golcowie i ich Golec uOrkiestra zgodnie z publicznością wyśpiewali refreny "Ścierniska" i "Słodyczy".

 

Wspólne z katowicką publicznością ostatnie sekundy starego roku odliczali prowadzący: Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor, Agnieszka Hyży, Aleksandra Szwed, Agnieszka Kaczorowska, Natalia Szroeder, Maciej Rock, Kamil Baleja i Robert Karpowicz z RMF FM oraz Robert Korólczyk i  Bartosz Demczuk, czyli połowa Kabaretu Młodych Panów.

 

Noworoczne życzenia widzom złożył gospodarz wieczoru – prezydent Katowic Marcin Krupa. Nowy Rok powitaliśmy pokazem sztucznych ogni i przebojem Whithey Houston z 1987 roku "I Wanna Dance With Somebody", w wykonaniu Ewy Farnej.

 

Gospodarzami 10. "Sylwestrowej Mocy Przebojów 2016" były Miasto Katowice i Telewizja Polsat, organizatorem imprezy firma Music Company, zaś patronami medialnymi radio RMF FM i dziennik Fakt.

 

Polsat News

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie