Węgry: sylwestrowa noc z policją

Świat
Węgry: sylwestrowa noc z policją
Flickr/Gerry Labrijn

Wzmożoną obecność służb ratunkowych oraz większą obsadę policyjną w tegorocznego Sylwestra zapowiedziano na Węgrzech z uwagi na prognozowane mrozy oraz ogólne zagrożenie terrorystyczne w Europie.  

O wzmocnionych dyżurach Krajowego Pogotowia Ratunkowego poinformował w sobotę jego rzecznik Pal Gyoerfi. Jak powiedział, będzie je pełnić około 1500 osób.

 

Gyoerfi podkreślił, że Sylwester jest dla ratowników zawsze jednym z najbardziej pracowitych dni, gdyż od godz. 11 ostatniego dnia roku do 5 rano dnia następnego odbierają tyle telefonów z prośbą o pomoc, co w kilka innych dni.

 

W tym roku dodatkowym zagrożeniem będzie niska temperatura - w sylwestrową noc prognozuje się minus 5-10 stopni C.

 

Gyoerfi zaznaczył, że jest to niebezpieczne zwłaszcza dla osób świętujących na świeżym powietrzu. Dodał, że należy też uważać na słabą widoczność na drogach z powodu zapowiadanej mgły.

 

Dzień wcześniej węgierskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało na sylwestrową noc obecność policji w całym kraju. W oświadczeniu podkreślono, że z uwagi na wzmożone zagrożenie terrorystyczne w całej Europie węgierskie organy ochrony porządku publicznego zwrócą szczególną uwagę na bezpieczeństwo sylwestrowych imprez masowych.

 

MSW podkreśliło przy tym, że władze nie mają sygnałów o ryzyku działania terrorystycznego zagrażającego bezpośrednio Węgrom i na podstawie dostępnych im informacji brak uzasadnienia, by podwyższać obecny, średni stopień zagrożenia terrorystycznego.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie