Prezydent: nie dajmy się ponieść politycznym emocjom

Polska

- Nie dajmy się ponieść politycznym emocjom; prowadźmy ze sobą cywilizowany dialog; pracujmy razem dla Polski, szanując reguły demokracji - apelował prezydent Andrzej Duda w orędziu noworocznym. Rodakom życzył spełnienia marzeń i realizacji zamierzeń.

"Dobrobyt i trwały rozwój naszej Ojczyzny zależą także od spokoju społecznego. W tych szczególnych dniach apeluję do wszystkich moich rodaków: nie dajmy się ponieść politycznym emocjom. Pragnę Państwa zapewnić, że jako Prezydent Rzeczypospolitej będę czynił wszystko, by łagodzić niepotrzebne konflikty i wyciszać spory" - powiedział prezydent w wygłoszonym w sobotę orędziu noworocznym.

 

"500+", darmowe leki, obniżenie wieku emerytalnego

 

Andrzej Duda podkreślił, że Polska jest dziś państwem bardziej solidarnym, dbającym o słabszych, wyrównującym szanse. "Program 500+, podwyższenie minimalnej płacy, darmowe leki dla seniorów, obniżenie wieku emerytalnego - wszystkie te zmiany przywracają wielu Polakom poczucie godności i wiarę w to, że rządy mogą być bardziej sprawiedliwe" - powiedział prezydent.

 

Jak zaznaczył, w mijającym roku reformy przeprowadzone w wielu obszarach przyniosły lub przyniosą konkretne korzyści polskim rodzinom. "Zobowiązania wyborcze, złożone w trakcie kampanii prezydenckiej i parlamentarnej, są i będą nadal sumiennie realizowane" - zapewnił Andrzej Duda.

 

Rok 2017 pełen wyzwań także w armii

 

"Jesteśmy też państwem bezpieczniejszym, między innymi dzięki efektom szczytu NATO w Warszawie. Na naszej ziemi pojawią się na stałe sojusznicze wojska. Już wkrótce będziemy witać nad Wisłą amerykańskich żołnierzy. Musimy jednak także wzmacniać się sami. Rok 2017 będzie okresem głębokiej modernizacji polskiego wojska. Nasi żołnierze, piloci i marynarze muszą mieć pewność, że korzystają z najlepszego sprzętu i najbardziej nowoczesnego uzbrojenia" - powiedział prezydent.

 

Sukces Unii sukcesem Polski

 

Andrzej Duda podkreślił, że nasze bezpieczeństwo opiera się nie tylko na sojuszach militarnych, lecz także politycznych.

 

"Polska jest jednym z największych i najważniejszych krajów w Unii Europejskiej. Poparcie polskiego społeczeństwa dla wspólnego, europejskiego projektu należy do najwyższych na Starym Kontynencie. I to przede wszystkim nam powinno zależeć na tym, by Unia Europejska poradziła sobie ze wszystkimi kryzysami, z którymi zmaga się obecnie i z którymi, niestety, zapewne zmagać się będzie także w 2017 roku. Niezależnie od różnic poglądów co do przyszłości Unii Europejskiej, funkcjonowania instytucji czy obsady najważniejszych unijnych stanowisk, jedno nie ulega wątpliwości: w interesie Polski leży stabilna, zjednoczona i solidarna Europa" - powiedział prezydent.

 

PAP

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze