Prezydent Duda weźmie udział w pogrzebie polskiego kierowcy, który zginął w Berlinie

Polska
Prezydent Duda weźmie udział w pogrzebie polskiego kierowcy, który zginął w Berlinie
Polsat News

Prezydent Andrzej Duda będzie uczestniczył w piątek w uroczystościach pogrzebowych Łukasza Urbana, polskiego kierowcy, który zginął w zamachu Berlinie - poinformował dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

Magierowski w czwartek podkreślił, że Andrzej Duda będzie uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych "nie jako prezydent, tak naprawdę, tylko jako ktoś, kto by chciał bezpośrednio przekazać kondolencje, wyrazy współczucia rodzinie pierwszej ofiary tego potwornego ataku terrorystycznego w Berlinie".

 

- Będzie to na pewno wyraz ogromnego szacunku dla Łukasza Urbana, który w oczach wielu Polaków jest na pewno bohaterem, człowiekiem dzielnym. Prezydent udaje się na te uroczystości, bo uznał, że taka jest jego rola i powinien tam być - zaznaczył Magierowski.

 

Pogrzeb Łukasza Urbana odbędzie się w piątek o godz. 12 w Baniach (Zachodniopomorskie).

 

Zastrzelony przez terrorystę

 

19 grudnia ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum na świątecznym jarmarku w Berlinie. W zamachu zginęło 12 osób, a około 50 zostało rannych. Wśród ofiar jest polski kierowca ciężarówki Łukasz Urban, który został zastrzelony przez napastnika. Zdaniem niemieckich śledczych ciężarówką kierował 24-letni Tunezyjczyk Anis Amri. Amri został zastrzelony przez policjantów pod Mediolanem.

 

Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie, któremu Amri przysiągł wierność na nagraniu opublikowanym przez propagandową agencję dżihadystów Amak.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie