Oczkoś: sytuacja w Polsce przypomina świąteczny bigos

Polska

- Jest tyle rzeczy w tym garnku, że myślę, że większość Polaków wyłącza telewizor i kompletnie nie rozumie tego, co się dzieje: kto, dlaczego, kto podpisał, dlaczego wyjechał, dlaczego skierował do TK - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" dr Mirosław Oczkoś, specjalista ds. wizerunku. Skomentował w ten sposób konflikt i próby mediacji między rządzącymi a opozycją.

- Przypomina to świąteczny bigos – powiedział o sytuacji w Polsce.


Sytuację Jarosława Kaczyńskiego, który oficjalnie jest tylko szeregowym posłem, przedstawił za pomocą anegdotki. - Rozbija się statek. Pewien mężczyzna ląduje na bezludnej wyspie z kobietą, niech będzie to Claudia Schiffer. Zaczynają ze sobą chodzić, są jedyną parą na wyspie. Po pewnym czasie ten mężczyzna mówi: źle się czuję, a kobieta pyta, jak może mu pomóc. Mężczyzna prosi, żeby przebrała się za mężczyznę, przypięła sobie wąsy i udawała jego kolegę Stefana. I ta kobieta to robi, i pierwszą rzeczą, którą robi mężczyzna spotykając swojego kolegę Stefana, to mówi: słuchaj, chodzę z Claudią Schiffer - opowiedział Oczkoś.


"Kaczyński jest politykiem skutecznym"


- Jeśli prezes Kaczyński nie wytrzyma, że jest tylko - czy aż - władcą Polski, ale nie jest tytularnym prezydentem ani premierem, to zostanie premierem, bo to najprostsza rzecz, jaka może być - wyjaśnił.


Jak podkreślił Oczkoś, "Kaczyński jest przede wszystkim politykiem skutecznym". - Chociaż osiem razy z rzędu przegrał wybory, ale wytrzymał, okrzepł i wykorzystał sytuację - powiedział ekspert.


"Nie ma charyzmatycznego lidera opozycji"


Zdaniem Oczkosia, "nie wyłania się do tej pory żaden charyzmatyczny lider opozycji". – Jest dwóch sprawnych - jeden mniej, drugi bardziej - stwierdził ekspert. - Grzegorz Schetyna jest bardzo sprawnym liderem opozycji, ale nie jest charyzmatycznym przywódcą. Może się nauczyć zachowań charyzmatycznych, ale to chyba już za późno trochę. Ryszard Petru musi się nauczyć polityki, bo przede wszystkim jeszcze nie jest politykiem. Polityka to twarda i brutalna gra i potrzebuje wizji, a jak widać, żadna ze stron opozycji nie ma wizji - podkreślił.


- Jeśli Polacy mówią, że PiS i Kaczyński są niedobrzy, to pytają też: ale co w zamian? - dodał Oczkoś.

 

Polsat News, polsatnews.pl

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie