Lubnauer: ludzkim jest błądzić, ale tkwienie w błędzie to już głupota

Polska

Wiceprzewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, która była w piątek gościem Marty Kurzyńskiej w programie "Graffiti", przekonywała, że zjednoczona opozycja ma w Polsce szansę przejąć władzę. - Prawo i Sprawiedliwość dla wielu Polaków okazało się zawiedzioną nadzieją - dodała. Mówiąc o sytuacji w parlamencie oceniła, że "PiS nie chce wyjść z kryzysu ".

Jak podkreśliła Lubnauer kryzys w parlamencie "wywołał marszałek Kuchciński swoją pochopną decyzją". - Ludzkim jest błądzić, ale tkwienie w błędzie to już głupota - podsumowała.

 

W rozmowie oceniła też wypowiedź premier Beaty Szydło, która powiedziała, że głosowanie nad budżetem państwa na 2017 r. nie zostanie powtórzone.

 

- Dla mnie to jest błąd Prawa i Sprawiedliwości, który się zemści. I to zemści się na nas, na wszystkich Polakach - oceniła. - To nie jest rozgrywka między politykami, to jest kwestia interesu państwa. Rozważny i rozsądny polityk gdy mamy sytuację kryzysową, najzwyczajniej w świecie siada z partnerem, z przeciwnikiem do stołu i próbuje się dogadać, i próbuje wyjść z kryzysu. Przecież to nie muszą być rozmowy przy świetle kamer. PiS nie chce wyjść z kryzysu - powiedziała

 

Protest w sali plenarnej

 

Od piątku 16 grudnia w sali plenarnej Sejmu przebywają posłowie opozycji, którzy rozpoczęli protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec proponowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r. Wcześniej w tej samej sali odbyło się posiedzenie klubu PiS. Opozycja uważa, że głosowania w sali Kolumnowej były nielegalne, m.in., jak twierdzi, z powodu braku kworum.

 

Polsat News

 

pam/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie