"Masakra" kontra "to był dobry rok" - starcie w programie "Tak czy Nie"

Polska

Rok 2016 był dobrym rokiem dla Polski - przekonywał w programie "Tak czy Nie" Łukasz Schreiber z Prawa i Sprawiedliwości. Inaczej uważa Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej, który rok 2016 w polskiej polityce określił mianem "masakry", bo jak twierdzi - jeśli chodzi o dokonania, Polska cofnęła się o 20 lat.

- To fatalny rok dla Polski. Straciła na znaczeniu. Myśmy na dobrą sprawę cofnęli się o ok. 20 lat, jeśli chodzi o to, czego żeśmy dokonali. Wszystko zostało zburzone, pozycja Polski w UE jest w tej chwili bardzo słaba i obawiam się, że wszystkie instytucje demokratyczne, które żeśmy z taką pieczołowitością tworzyli i dbali o nie, runęły w gruzach - podkreślił Meysztowicz.


- Ta cała propaganda nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością, bo to był dobry rok - powiedział z kolei Schreiber. - To nie tylko wdrożenie programu Rodzina 500+ i spełnienie kolejnych iluś obietnic wyborczych, jak choćby przywrócenie wieku emerytalnego, to także dobry rok pod względem tego, że podatków nie podwyższamy, a obniżyliśmy choćby CIT - wyliczał Schreiber.


- Pewnym jest to, że pierwszy raz od wielu lat NFZ wynegocjował kontrakty i nie mieliśmy protestów lekarzy - dodał poseł PiS.

 

W związku z ostatnim w tym roku wydaniem programu "Tak czy Nie", na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "Czy 2016 był w polskiej polityce dobrym rokiem?"

 

63 proc. użytkowników biorących udział w sondzie odpowiedziało "nie". Przeciwnego zdania było 37 proc. głosujących.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

ml/luq/prz/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie