Abp Skworc: każda parafia powinna przyjąć rodzinę z Syrii

Polska
Abp Skworc: każda parafia powinna przyjąć rodzinę z Syrii
Archidiecezja Katowicka/Facebook

- Proszę, aby każda parafia naszej archidiecezji włączyła się w pomoc syryjskim rodzinom - zaapelował metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc podczas koncertu "Betlejem w Spodku". Apel zostanie odczytany w kościołach archidiecezji 1 stycznia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.

- Moi drodzy, chciałbym zaproponować taką duchową podróż w kierunku Betlejem, na teren Syrii, gdzie trwa wojna i warunki, w jakich żyją rodziny, możemy określić jako dramatyczne. Myślę teraz o Aleppo i innych miejscach państwa, które przeżywa swoją wojnę domową - powiedział abp Skworc.

 

Poprosił, aby każda parafia archidiecezji katowickiej pomogła przynajmniej jednej rodzinie uchodźców Syrii wskazanej przez Caritas Polska.

 

"Kontynuacja dzieła miłosierdzia"

 

Metropolita katowicki nawiązał do patrona roku - św. Brata Alberta.  - Zgodnie z wezwaniem tego Świętego mamy być dobrzy, jak chleb. Wykorzystajmy zatem ten rok do szerzenia postaw miłosierdzia i podejmowania konkretnych czynów - mówił.

 

Zachęcał do włączenia się w akcję Caritas "Rodzina Rodzinie", która polega na wsparciu konkretnych rodzin, poszkodowanych w wyniku konfliktu z Syrii.

 

Na stronie internetowej akcji można dowiedzieć się, jak pomóc ofiarom wojny i w jakim celu zbierane są pieniądze dla rodzin. Fundusze ze zbiórki są przekazywane do Caritas Syria i Caritas Liban.

 

ekai.pl, archidiecezja.katowice.pl, polsatnews.pl

mta/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze