Rosja: odpowiedź na sankcje USA będzie adekwatna

Świat
Rosja: odpowiedź na sankcje USA będzie adekwatna
Pixabay/dondelord/CC BY 2.0

Rosja da adekwatną odpowiedź na nowe sankcje wprowadzone wobec niej przez USA w związku z domniemanym rosyjskim udziałem w atakach hakerskich - oświadczył w czwartek rzecznik prasowy prezydenta Rosji Władimira Putina Dmitrij Pieskow.

- Na razie nie mogę powiedzieć, jaka będzie odpowiedź, choć jak wiemy działa tu absolutnie bez alternatywy zasada wzajemności. Rzecz jasna zostanie udzielona adekwatna odpowiedź - powiedział Pieskow dziennikarzom, zaznaczając, że sformułowanie tej odpowiedzi nastąpi w myśl zaleceń prezydenta Putina.

 

Wprowadzone przez USA sankcje przeciwko Rosji w związku z rzekomymi cyberatakami przeprowadzonymi przez Moskwę są kontrproduktywne i mają na celu zaszkodzić przyszłemu procesowi odbudowy dwustronnych stosunków - oświadczył w czwartek przedstawiciel MSZ Rosji Konstantin Dołgow.

 

MSZ: histeria i braku orientacji

 

- Jakiekolwiek antyrosyjskie sankcje są daremne i kontrproduktywne - powiedział Konstantin Dołgow.


- Mogę jedynie ponownie potwierdzić, że histeria związana z sankcjami świadczy o całkowitym braku orientacji odchodzącej amerykańskiej administracji - zaznaczył.


Rosyjski dyplomata wyraził przekonanie, że "takie jednostronne kroki" zaszkodzą wzajemnym stosunkom i "skomplikują ich odbudowę w przyszłości".


PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie