Jarosław Kaczyński z tytułem Heroda roku 2016. Plebiscyt Fundacji Pro - Prawo do Życia

Polska
Jarosław Kaczyński z tytułem Heroda roku 2016. Plebiscyt  Fundacji Pro - Prawo do Życia
PAP

O wyborze zdecydowali internauci, którzy w plebiscycie zostali poproszeni przez organizatorów o wskazanie osoby publicznej, która "w mijającym roku najbardziej przyczyniła się swoją działalnością do pogromu nienarodzonych". Jarosław Kaczyński wyprzedził w głosowaniu Natalię Przybysz, Barbarę Nowacką oraz Romualda Dębskiego.

Prezes PiS zebrał 42,56 procent głosów. Członkowie Fundacji napisali w uzasadnieniu jego nominacji, że  "Prawo i Sprawiedliwość, przed wyborami obiecywało ochronę życia każdego dziecka. Podczas I czytania projektu »Stop aborcji« wszyscy posłowie PiS projekt poparli, a 2 tygodnie później, podczas posiedzenia komisji sprawiedliwości, posłowie PiS nawet nie pozwolili przedstawić jego uzasadnienia. Wszystko wskazuje na to, że zrobili to na polecenie Jarosława Kaczyńskiego."

 

Drugiej miejsce zajęła Natalia Przybysz z wynikiem 23,78 proc. (piosenkarka wspierała "czarny protest" i w wywiadzie przyznała się do aborcji). Dalej znalazła się Barbara Nowacka, która wspierała projekt "Ratujmy Kobiety" (20,98 proc. głosów) i Romuald Dębski (ginekolog, który sprzeciwiał się zaostrzeniu ustawy aborcyjnej) - 12,68 proc.

 

 

 

Plebiscyt zorganizowano po raz trzeci. W ubiegłym roku tytuł przyznano Hannie Gronkiewicz-Waltz, a rok wcześniej Donaldowi Tuskowi.

 

polsatnews.pl

ml/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie