"Zneutralizowano" 44 bojowników Państwa Islamskiego

Świat
"Zneutralizowano" 44 bojowników Państwa Islamskiego
Zdj. ilustracyjne, Fot. PAP/EPA/SEDAT SUNA

Tureckie wojsko poinformowało w środę, że "zneutralizowało" 44 i raniło 117 bojowników Państwa Islamskiego (IS) w ramach operacji mającej na celu wyzwolenie z rąk dżihadystów miasta Al-Bab na północy Syrii.

W wydanym oświadczeniu podano, że 154 cele IS zostały ostrzelane z artylerii i innych rodzajów broni.

 

Syryjscy rebelianci wspierani przez turecką armię od tygodni oblegają Al-Bab w ramach operacji "Tarcza Eufratu". Jej celem jest oczyszczenie obszarów przy południowej granicy Turcji z dżihadystów oraz uniemożliwienie kurdyjskim bojownikom, wspieranym przez USA, zdobywanie nowych terenów w Syrii. Kurdowie również próbowali odbić Al-Bab z rąk islamistów.

 

Erdogan zarzucił koalicji wspieranie IS


Z kolei turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan we wtorek oskarżył siły dowodzonej przez USA międzynarodowej koalicji o wspieranie Państwa Islamskiego, a także kurdyjskich ugrupowań YPG i PYD.

 

- Zarzucali nam, że wspieramy IS. Teraz sami popierają ugrupowania terrorystyczne takie jak IS, YPG i PYD - powiedział Erdogan dziennikarzom w Ankarze twierdząc, że są na to dowody w postaci nagrań wideo i zdjęć. Jak dodał, "siły koalicji nie dotrzymują niestety obecnie swoich obietnic".

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie