Na święta na ulicach Kijowa stanęły lodówki dla bezdomnych. Część już została skradziona

Świat
Na święta na ulicach Kijowa stanęły lodówki dla bezdomnych. Część już została skradziona
PAP/EPA/ROMAN PILIPEY
Świąteczne dekoracje w Kijowie.

Na lodówkach z napisem "Podziel się jedzeniem" umieszczono prośbę o pozostawianie w nich żywności dla potrzebujących. - Jedynym sposobem tworzenia dobra jest dzielenie się nim z innymi - zachęcają pomysłodawcy, którzy są zwolennikami foodsharingu, ruchu zachęcającego do dzielenia się żywnością.

Ustawili oni w Kijowie pięć takich lodówek, jednak dwie z nich niemal natychmiast ktoś zabrał. Pozostałe trzy dobrze wykonują swoją funkcję - twierdzą, cytowani przez portal Dreamkyiv.

 

"Chłopcy mówią, że było im przykro, ale i zmusiło ich do zastanowienia się nad ulepszeniem swojego pomysłu. Myślą więc nad ustawieniem na ulicach żółtych, drewnianych, ręcznie robionych szaf" - czytamy.

 

Pomysł się przyjął

 

Rozstawione lodówki także są żółtego koloru. Pomysłodawcy nie mówią, gdzie się one znajdują, oraz nie chcą ujawnić swoich nazwisk. "Martwią się, że władze mogą żądać zezwoleń, a w związku z ich brakiem punkty mogą być zlikwidowane"- pisze Dreamkyiv.

 

Z publikowanych w internecie zdjęć wynika, że mieszkańcom Kijowa pomysł się spodobał. Na półkach lodówek widać artykuły spożywcze, których, biorąc pod uwagę trwający na Ukrainie około trzech tygodni okres świąteczny, może tylko przybywać.

 

PAP

 

pam/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze