Dźgał nożem, porzucił w rzece. Tropem zabójcy 22-letniej Kamili

Polska
Dźgał nożem, porzucił w rzece. Tropem zabójcy 22-letniej Kamili
"Interwencja"

Brutalne, tajemnicze i wciąż niewyjaśnione zabójstwo 22-letniej fryzjerki z Częstochowy. Kamila Wdowińska została zaatakowana w 2008 roku. Ktoś zadał jej 7 ciosów nożem, a następnie wrzucił nieprzytomną do rzeki. Kamila ukrywała przed bliskimi, że jest w ciąży i dostawała pogróżki od partnerki ojca jej dziecka. Śledczy nie znaleźli dowodów, by ta para miała związek z zabójstwem.

Jest piątek 21 listopada 2008 roku. Kamila kończy pracę tuż po godz. 19. Jest  ciemno. Dziewczyna wraca do domu. Kwadrans później rejestruje ją kamera miejskiego monitoringu. Od domu dzieli ją około 10 minut drogi. Zostaje zaatakowana przy moście i ściągnięta nad rzekę.

 

"Mogło chodzić o gwałt"

 

- Miała podniesioną bluzkę na wysokość piersi, ściągnięte spodnie, przecięty biustonosz. Można podejrzewać, że mogło chodzić o gwałt. Była w wodzie, przy samym brzegu, twarzą skierowaną do dna - opowiada o siostrze Jagoda Wdowińska.

 

- Zadano jej siedem ciosów nożem: w kark, w piersi, dwa były w brzuch – dodaje Krystyna Wdowińska, matka Kamili.

 

Główną przyczyną śmierci nie były jednak zadane rany, a utonięcie.

 

Kamila została też okradziona. - Zniknęła jej torebka, kurtka, i kolczyki,. Tych rzeczy nigdy nie udało się policji znaleźć. Przyjęto wersję napadu rabunkowego, a być może to nie był napad rabunkowy, może został sfingowany - zastanawia się  Marek Mamoń z "Gazety Wyborczej".

 

"Sprawców było dwóch"

 

Rok po zabójstwie między zniczami składanymi w okolicach zabójstwa Kamili jej matka znalazła kartkę włożoną w kwiaty. - Było na niej napisane, że sprawców było dwóch, jeden musi być ojcem dziecka - mówi Krystyna Wdowińska.

 

Podczas sekcji zwłok okazało się, że Kamila była w szóstym miesiącu ciąży. Ukrywała to przed rodziną. Nikt z bliskich nie wiedział, kto może być ojcem dziecka. W trakcie śledztwa wykryto, że jest nim Karol L. - 26-letni mieszkaniec pobliskiej wsi. Nie chciał, aby Kamila rodziła. Był zaręczony z inną kobietą, ciąża mogła więc być dla niego motywem morderstwa.
 
Policja nie powiązała jednak z zabójstwem Karola L. - On ma dobre alibi. Takie dostawałam odpowiedzi.  Ja bym bardziej sugerowała, że tam jest motyw w tej jego dziewczynie - mówi Krystyna Wdowińska, matka Kamili.
 
Grożono i śledzono 
 
- Ona nawet groziła siostrze telefonicznie, co później wyszło w bilingach, po ściągnięciu SMS-ów przez policję. Wyzywała ją od k…, żeby uważała na siebie, bo może jej się coś stać. Jej kolega śledził podobno moją siostrę, robił jej zdjęcia z ukrycia, więc jak i on, tak i ona mieli powód. Trzeba przyznać, motyw dość porządny – twierdzi Jagoda Wdowińska.
 
- Pan jest chyba niepoważny, że będziemy rozmawiać teraz na temat, który po części staram się zamknąć w swojej psychice. Nie miałem żadnego motywu zbrodni – oświadczył nam Karol L.
 
- Czynności dowodowe, które zostały przeprowadzone, wykluczają jego udział w tej zbrodni. Brak jest też jakichkolwiek dowodów świadczących o tym, że sprawcą tego zabójstwa mogła być ta kobieta - informuje Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.
 
Przyznał się, a później odwołał zeznania
 
Rok po zabójstwie Kamili w śledztwie nastąpił niespodziewany zwrot. Do zbrodni przyznał się Norbert B. - 22-letni Rom. Policjanci zatrzymali go w sprawie rozboju, jakiego dokonał w centrum miasta. W trakcie przesłuchań ze szczegółami opisał też morderstwo Kamili.
 
- Podobno chciał na piwo, ona się szarpała, rozpoznała go i wystraszył się. Groził jej nożem i ona podobno na ten nóż się nabiła sama. On później zmienił zeznania u prokuratora. Powiedział, że był zmęczony, chciał mieć to wszystko za sobą i przyznał się dla świętego spokoju, nic o tej sprawie nie wie – mówi Jagoda Wdowińska, siostra Kamili.
 
Dzień po przesłuchaniu Norbert B. odwołał swoje zeznania. Śledczy nie mieli żadnych innych dowodów, nie mogli więc oskarżyć mężczyzny o zbrodnię. Śledztwo zostało umorzone. Teraz, po ośmiu latach, sprawę zamierza wznowić policyjne Archiwum X. Każdy kolejny dzień działa jednak na korzyść mordercy.
 

"Interwencja"

 

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie