"Żenujące sytuacje" - sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości o proteście opozycji w programie "Tak czy Nie"

Polska
"Żenujące sytuacje" - sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości o proteście opozycji w programie "Tak czy Nie"
Polsat News

- Ktoś udaje pogodynkę, ktoś wiadomości robi. To są rzeczy, których nie było nigdy - Michał Wójcik, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, w ten sposób opisywał protest posłów opozycji, którzy od 16 grudnia nie opuszczają Sali plenarnej Sejmu. - Zachowajmy proporcje, mówimy o folklorze strajkowym - tonował emocje prof. Tomasz Nałęcz, były doradca prezydenta Komorowskiego.

Goście Agnieszki Gozdyry odnieśli się także do udostępnionych publicznie wystąpień posłanki PO Joanny Muchy. Zaśpiewała ona w Sejmie fragment pod tytułem: "Nie pucz, kiedy odjadę". Odniosła się w ten sposób do słów Jarosława Kaczyńskiego, który działania opozycji porównał do próby puczu.


- Przydałyby się jakieś korepetycje, może u posła Kukiza - zastanawiał się w programie "Tak czy Nie" Michał Wójcik, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, analizując śpiew posłanki PO Joanny Muchy, która w Sejmie zaśpiewała "Nie pucz, kiedy odjadę". – Może nawet u mnie – dodał, ale odmówił zdecydowanie zaprezentowania swoich możliwości wokalnych.

 

 

 

Prof. Nałęcz zauważył, że nie wiadomo jeszcze, co z tego protestu będzie. - Wszystko w rękach Jarosława Kaczyńskiego - ocenił i dodał - Jak będzie trwał (Kaczyński) przy siłowym scenariuszu to to się przerodzi w coś wielkiego.

 

Wyniki sondy "Tak czy Nie"

 

W naszej sondzie na stronie głównej polsatnews.pl zadaliśmy pytanie: Czy wierzysz, że ten Sejm może wrócić do normalnego funkcjonowania?

 

Zdecydowana większość głosujących przestała wierzyć w taką możliwość. Odpowiedź "Nie" zaznaczyło 60,2 proc. głosujących. Nadzieję na zażegnanie sporu parlamentarnego ma 39,8 proc. biorących udział w sondzie.  

 

Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" są dostępne tutaj.

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie