Polski operator ranny po postrzale z karabinu. Kręcili reklamę z Ewanem McGregorem

Polska
Polski operator ranny po postrzale z karabinu. Kręcili reklamę z Ewanem McGregorem
Pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne

Podczas kręcenia reklamy na lotnisku na warszawskim Bemowie, jeden ze znanych polskich operatorów został ranny w nogę. Raniła go kula wystrzelona z karabinu. Poszkodowany przeszedł już skomplikowaną operację, ale nadal jest w szpitalu. W reklamie bierze udział brytyjski aktor Ewan McGregor.

Do wypadku doszło w środę. Ekipa kręciła sceny do reklamy, w której występuje Ewan McGregor. Aktora miało nie być wówczas na planie filmowym.

 

Zamiarem ekipy było sfilmowanie wystrzelonego pocisku ze śmigłowca. Trafił on operatora w lewą kość udową.

 

Nadal przebywa w szpitalu

 

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja wraz z Prokuraturą Krajową. W sprawie będą przesłuchiwani świadkowie, potrzebna będzie także opinia biegłych na temat stanu zdrowia poszkodowanego, który cały czas przebywa w szpitalu.

 

- Obecnie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze. Prowadzone będą badania dotyczące okoliczności użycia broni - powiedział polsatnews.pl Arkadiusz Jaraszek z działu prasowego Prokuratury Krajowej.

 

- Nie wiadomo, kiedy poszkodowany opuści szpital - dodaje prokurator Jaraszek. - To pytanie do lekarzy. Wówczas będzie można prowadzić czynności procesowe z jego udziałem.

 

Na razie prokuratura nie udziela informacji na temat rodzaju pocisku użytego w karabinie.

 

polsatnews.pl

 

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie