Deszcz i deszcz ze śniegiem w większości kraju

Polska
Deszcz i deszcz ze śniegiem w większości kraju
Flickr.com/Joe Lodge

Polska jest pod wpływem głębokiego niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Bałtyku nad Białoruś. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczają się kolejne chłodne fronty atmosferyczne. "Pod koniec dnia na krańcach zachodnich zaznaczy się wpływ frontu ciepłego. Z północnego zachodu napływa natomiast chłodne powietrze polarno-morskie" - poinformował we wtorek. IMGW

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia oraz częściowo centralna znajduje się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Białym i Białorusią. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtuje wyż z centrum nad Francją.

 

W Polsce we wtorek przewidywane jest duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie szybko rosło. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na wschodzie przechodzące w przelotne opady śniegu.

 

Zamiecie śnieżne w Tatrach i Karpatach

 

W górach przelotne opady śniegu. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura maksymalna od 2 st., 4 st. na wschodzie do 4 st., 6 st. na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 0 do 2 st. Wiatr dość silny i silny, na wybrzeżu silny i bardzo silny, zachodni i północno-zachodni. Wiatr w porywach do 90 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 110 km/h, na szczytach Tatr do 130 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

 

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, większe przejaśnienia na zachodzie kraju. We wschodniej i centralnej części kraju przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w Karpatach opady śniegu i prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Na krańcach zachodnich miejscami opady deszczu.

 

Temperatura minimalna od -2 st., 0 st. na krańcach wschodnich, około 0 st. w centrum do 1 st., 3 st. na krańcach zachodnich i wybrzeżu, w rejonach podgórskich Karpat od -5 do -3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, na północnym wschodzie i na wybrzeżu w porywach do 75 km/h, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 100 km/h, w Karpatach powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

 

Od 0 do 3 stopni Celsjusza w stolicy

 

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwy też deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h, zachodni skręcający na północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami.

 

Przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr w pierwszej połowie nocy dość silny, w porywach do 60 km/h, później umiarkowany, północno-zachodni. W środę zachmurzenie umiarkowane, jedynie początkowo duże. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, północno-zachodni.

 

Zobacz prognozę pogody Polsat News.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie