Pożar w Łomży. W płomieniach zginęła kobieta i dwóch mężczyzn

Polska
Pożar w Łomży. W płomieniach zginęła kobieta i dwóch mężczyzn
Zdjęcie ilustracyjne, Polsat News

Pożar wybuchł w poniedziałek przed godz. 2. O dymie wydobywającym się z mieszkania w starej kamienicy przy ul. Dwornej 71 w Łomży powiadomili straż pożarną sąsiedzi. Po ugaszeniu ognia w pomieszczeniach odkryto ciała trzech osób.

- Kiedy na miejsce dotarli pierwsi strażacy, z mieszkania wydobywał się dym, który zaalarmował sąsiadów - informował dyżurny podlaskiej Państwowej Straży Pożarnej. Wszystkie mieszkania w kamienicy przy ul. Dwornej posiadają czujniki czadu. Sygnał alarmu nie zadziałał jednak w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar.


13 strażaków, którzy znaleźli się na miejscu pożaru, szybko ugasiło ogień, wtedy ich oczom ukazał się przerażający widok. W mieszkaniu znaleźli ciała trzech osób. Według pierwszych ustaleń ofiary to dwaj mężczyźni w wieku około 55 lat i 45-letnia kobieta.


Przyczyny tragedii ustala policja i biegły z zakresu pożarnictwa.

 

503 pożary w ciągu dwóch dni świąt

 

W Wigilię i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia doszło do 503 pożarów, w których zginęło 5 osób, a 28 zostało rannych; jedna osoba zginęła od zatrucia czadem - poinformował rzecznik Komendanta Głównego PSP Paweł Frątczak.


W ciągu tych dwóch dni Straż Pożarna wyjeżdżała do interwencji 1325 razy.


Jak powiedział Frątczak, cechą wspólną wszystkich pożarów jest to, że wybuchały w nocy, a najczęstszą ich przyczyną były wady lub niewłaściwa eksploatacja urządzeń grzewczych.


Dodatkowo 54 zgłoszone zdarzenia dotyczyły emisji tlenku węgla. W Grudziądzu jedna osoba zginęła od zatrucia czadem, 21 zostało podtrutych i trafiło do szpitala


poranny.pl, polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie