Dwa tysiące żołnierzy na ulicach Rzymu. Pilnują Wiecznego Miasta przed terrorystami

Świat
Dwa tysiące żołnierzy na ulicach Rzymu. Pilnują Wiecznego Miasta przed terrorystami
flickr/Dennis Jarvis/CC BY-SA 2.0

Ponad 7 tysięcy żołnierzy patroluje włoskie miasta w ramach operacji przeciwdziałania zamachom terrorystycznym - takie dane podał w niedzielę szef sztabu obrony generał Claudio Graziano. Dwa tysiące ludzi rozlokowanych jest w Rzymie. - Uważam wprowadzony w naszym kraju system bezpieczeństwa za sukces - oświadczył generał Graziano, cytowany przez włoskie media.

W dzień Bożego Narodzenia włoski generał odwiedził żołnierzy patrolujących aleję Fori Imperiali koło Koloseum. Stoją tam samochody pancerne Lince, które wykorzystywano w czasie operacji włoskiego kontyngentu w Afghanistanie.

 

Teraz, w związku z zagrożeniem terrorystycznym, wozy te rozlokowane są w miastach Włoch, gdzie od wielu miesięcy prowadzona jest operacja "Bezpieczne ulice".

 

Po niedawnym zamachu terrorystycznym w Berlinie oraz zastrzeleniu jego sprawcy koło Mediolanu, we Włoszech podniesiono stan zagrożenia i wzmocniono środki bezpieczeństwa.

 

W Rzymie na czas Świąt oraz powitania nowego roku wprowadzono zakaz wjazdu ciężarówek do centrum. Jego przestrzegania pilnują żołnierze w wozach opancerzonych.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie