Paweł Kukiz w programie "Skandaliści". Transmisja w Polsat News o godzinie 20:00

Polska
Paweł Kukiz w programie "Skandaliści". Transmisja w Polsat News o godzinie 20:00
Polsat News

Charyzmatyczny muzyk, który postanowił wejść do polityki i mocno w niej "namieszał", czyli Paweł Kukiz - jest bohaterem specjalnego, wigilijnego wydania programu "Skandaliści".

Od lat 80. Kukiz był znany głównie jako lider grupy Piersi, autor tekstów i piosenek. W swoich utworach nie stronił od polityki i także szokował, np. w piosence "ZChn zbliża się", po której zarzucano mu obrazę uczuć religijnych. Brał udział w wielu projektach muzycznych takich jak Yugoton czy Yugopolis. Nagrywał z Janem Borysewiczem czy Maciejem Maleńczukiem. Pojawił się w kilku filmach - widzowie pamiętają go przede wszystkim ze słynnej komedii Juliusza Machulskiego "Girl Guide".

 

Od lat angażuje się w działalność publiczną i polityczną. Jeszcze w roku 2005 znalazł się w honorowym komitecie poparcia Donalda Tuska, potem wspierał kampanię samorządową Hanny Gronkiewicz-Waltz i Platformy Obywatelskiej. W 2009 został redaktorem naczelnym portalu nieobecni.pl, który dokumentuje historię polskich cmentarzy za wschodnią granicą kraju i zabytkowych cmentarzy na Ziemiach Zachodnich. W 2010 roku w kampanii prezydenckiej wsparł Marka Jurka. W 2010 i 2011 był członkiem komitetu poparcia Marszu Niepodległość, organizowanego 11 listopada w Warszawie przez środowiska narodowe, jednak z komitetu wystąpił w roku 2012.

 

Zaczął coraz mocniej głosić hasła wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych argumentując, że to zmieni system polityczny w Polsce i odda władzę obywatelom, oszukanym - jak tłumaczy - przez polityków. W 2014 Kukiz został wybrany na radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, a zaraz potem zapowiedział, że w 2015 wystartuje w wyborach prezydenckich. Choć niewielu dawało mu jakiekolwiek szanse, to zajął trzecie miejsce, zdobywając 20,8% głosów (3 099 079). W drugiej turze oficjalnie nie poparł żadnego z kandydatów, natomiast zaraz po wyborach powołał Komitet Wyborczy Kukiz '15 i jesienią wprowadził do Sejmu kilkudziesięciu posłów. Sam otwierał listę w Warszawie i zdobywając 76 675 głosów został posłem.

 

W wigilijnym wydaniu "Skandalistów" Paweł Kukiz zdradzi Agnieszce Gozdyrze, co sądzi o innych politykach i jaki jest jego bilans po ponad roku spędzonym w Sejmie. Powie, czy zmienił zdanie w sprawie uchodźców i czy przy wigilijnym stole, patrząc na tragedię syryjskiego Aleppo, powinniśmy przestać się bać obcych kulturowo przybyszów z daleka. Powie także o swoich relacjach z żoną i trzema córkami, a także - czy żałuje, że nie ma syna. Jak zwykle będą też pytania od publiczności.

 

"Skandaliści" z Pawłem Kukizem w wigilijny wieczór w Polsat News - godzina 20:00.

pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze