Zlikwidowano siedem plantacji marihuany. Akcja polskiej i hiszpańskiej policji

Świat
Zlikwidowano siedem plantacji marihuany. Akcja polskiej i hiszpańskiej policji
Zdj. ilustracyjne, Fot. cbsp.policja.pl

13 osób, w tym Polacy, Hiszpanie, Czech i Marokańczyk, zostało zatrzymanych w Hiszpanii przez policję hiszpańską i funkcjonariuszy CBŚP. Zlikwidowano siedem plantacji marihuany i zabezpieczono prawie 160 kg tego narkotyku - poinformowało Centralne Biuro Śledcze Policji.

Do zatrzymań doszło w prowincji Walencja. Była to wspólna operacja policji polskiej i hiszpańskiej koordynowana przez Europol.

 

Jak powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz grupa, której liderem był Polak, trudniła się produkcją, przemytem i obrotem narkotykami na wielką skalę, jak też kradzieżami samochodów.

 

Funkcjonariusze ustalili, że członkowie grupy kupowali narkotyki od Hiszpanów, a następnie je sprzedawali - głównie w Polsce i w Niemczech. - Grupa magazynowała i uprawiała marihuanę w willach, które były pod bardzo ścisłą kontrolą i wyposażone w wiele zabezpieczeń, jak na przykład system kamer - powiedziała rzeczniczka CBŚP.

 

Narkotyki w transportach warzyw


- W willach członkowie grupy nie tylko uprawiali marihuanę, ale także pakowali ją próżniowo, żeby ukryć zapach. Miało to również ułatwić późniejsze ukrycie w transportach warzyw - dodała.

 

Grupa zajmowała się także kradzieżami samochodów. Auta kradzione w Hiszpanii, po sfałszowaniu elementów identyfikacyjnych, były sprzedawane w Polsce. Policjanci zabezpieczyli 38 pojazdów. - Auta zostały sprzedane Polakom, którzy nie wiedzieli, że pochodzą z kradzieży - powiedziała Hamelusz.

 

Siedmiu spośród 13 zatrzymanych osób zostało aresztowanych na sześć miesięcy - poinformowała.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie