Błaszczak: podwyżki dla funkcjonariuszy służb mundurowych. Od 1 stycznia rusza program modernizacji

Polska
Błaszczak: podwyżki dla funkcjonariuszy służb mundurowych. Od 1 stycznia rusza program modernizacji
PAP/Tomasz Gzell
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak oraz komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

- Od 1 stycznia wszyscy policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej, straży granicznej, biura ochrony rządu, otrzymają podwyżki - powiedział w piątek w PR24 minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Jak dodał przywracane również będą kolejne posterunki policji.

Szef MSWiA dodał, że program modernizacji służb mundurowych jest wzorowany na programie rządu Jarosława Kaczyńskiego z 2007 r.; zakłada także przeznaczenie dodatkowych środków na infrastrukturę. - A więc będziemy przywracać kolejne posterunki policji zlikwidowane przez rząd koalicji PO-PSL - zaznaczył.


- Trzeci komponent tego programu to są pieniądze na wyposażenie policji, a więc nowoczesny sprzęt, który służy bezpieczeństwu obywateli - podkreślił.


"Będzie bezpiecznie"

 

Błaszczak powiedział w piątek w programie "24 pytania" w Polskim Radiu 24, że kiedy doszło w Berlinie do zamachu terrorystycznego, wówczas zdecydował o tym, żeby wysłać więcej patroli na polskie ulice. - Będzie bezpiecznie - zapewnił.

 

- Dziennie jest teraz w tym czasie świąteczno-noworocznym około 13 tys. patroli policyjnych, 3 tys. patroli ruchu drogowego i 400 patroli mieszanych z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej - te patrole są w metrze w Warszawie, na dworcach kolejowych, na lotniskach, w centrach handlowych - podkreślił szef MSWiA.

 

Pytany, czy "policjanci nie buntują się" na polecenie pracy w święta odpowiedział, że policjanci dbają o bezpieczeństwo, a on dba o to, "żeby służba policjantów odbywała się w dobrych warunkach, żeby byli godnie wynagradzani".

 

Średnio ok. 250 zł więcej

 

Uchwalony w połowie grudnia przez Sejm program modernizacji służb obejmuje inwestycje budowlane, zakup samochodów, sprzętu informatycznego i łączności oraz uzbrojenia. Elementem programu jest wzrost wynagrodzeń dla funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych. Pierwsza podwyżka w wysokości średnio ok. 250 zł ma nastąpić 1 stycznia 2017 r.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie