Trump za zwiększeniem potencjału nuklearnego USA. "Aż świat się nie opamięta"

Świat
Trump za zwiększeniem potencjału nuklearnego USA. "Aż świat się nie opamięta"
PAP/EPA/Dan Anderson

"Stany Zjednoczone muszą bardzo wzmocnić i rozbudować swój potencjał nuklearny do czasu, aż świat nie opamięta się w kwestii broni jądrowej" - napisał prezydent elekt Donald Trump na twitterze. Reuters odnotowuje, że nikt z ekipy prezydenta elekta nie wypowiedział się na razie na ten temat.

Agencja Associated Press odnotowuje, że na oficjalnym portalu Trumpa podkreślono, że prezydent elekt "zdaje sobie sprawę z wyjątkowo katastrofalnych zagrożeń stwarzanych przez broń nuklearną i cyberataki" i zapowiedziano, że zmodernizuje on arsenał nuklearny USA, "by zapewnić, iż nadal będzie miał efekt odstraszający".

 

AP zwraca uwagę, że w środę Trump spotkał się z kilku oficerami odpowiedzialnymi za zamówienia dla wojska, by porozmawiać z nimi o budżecie obronnym. Jednym z jego rozmówców był generał Jack Weinstein, zastępca szefa sztabu ds. odstraszania strategicznego i integracji nuklearnej w siłach powietrznych.

 

AP odnotowuje, że już podczas kampanii prezydenckiej Trump sugerował potrzebę powiększenia potencjału nuklearnego USA i "snuł rozważania", że świat "miałby się lepiej" gdyby inne kraje, w tym Japonia i Korea Południowa, dysponowały bronią nuklearną.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie