Putin: jesteśmy dziś silniejsi od wszelkiego potencjalnego agresora

Świat
Putin: jesteśmy dziś silniejsi od wszelkiego potencjalnego agresora
PAP/EPA/ALEXEY NIKOLSKY
Prezedent Rosji Władimir Putin i Marina Karlova

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek, że w siłach zbrojnych Rosji jest jeszcze wiele do zrobienia, niemniej jeśli wziąć pod uwagę różne czynniki, w tym pozawojskowe, kraj jest obecnie silniejszy "od wszelkiego potencjalnego agresora".

Putin wypowiadał się na kolegium Ministerstwa Obrony Rosji. Przyznał, że w siłach zbrojnych jest jeszcze wiele do zrobienia, m.in. jeśli chodzi o wzmocnienie triady jądrowej, a także w siłach powietrzno-kosmicznych, czy doskonaleniu systemów rozpoznawania i łączności.

 

Dodał następnie: "Jednocześnie już dzisiaj, z uwzględnieniem bardzo wielu czynników, w tym nie tylko wojskowych, ale i naszej historii, geografii, stanu wewnętrznego społeczeństwa rosyjskiego, można z przekonaniem powiedzieć, że jesteśmy dziś silniejsi od wszelkiego potencjalnego agresora".

 

"Wzmacniać potencjał sił jądrowych"

 

- Należy dokładnie śledzić wszelkie zmiany równowagi sił i sytuacji wojskowo-politycznej na świecie, szczególnie wokół Rosji, i wprowadzać na czas korekty w planach dotyczących neutralizacji potencjalnych zagrożeń dla naszego kraju - powiedział Putin w czwartek na posiedzeniu kolegium Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej.

 

Prezydent podkreślił również, że "należy wzmacniać potencjał bojowy strategicznych sił jądrowych, przede wszystkim poprzez zestawy rakietowe zdolne do skutecznego przezwyciężania istniejących i przyszłych systemów obrony przeciwrakietowej".

 

PAP

 

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie