Para prezydencka zachęca do pomocy ubogim dzieciom

Polska
Para prezydencka zachęca do pomocy ubogim dzieciom
YouTube.com

- Otwórzmy serca i podzielmy się tym, co mamy, z ubogimi dziećmi. One same nie mogą jeszcze mierzyć się z przeciwnościami losu. Potrzebują opieki i pomocy nas, dorosłych - powiedzieli Andrzej Duda i Agatą Kornhauser-Duda, którzy za pomocą YouTuba zachęcają do udziału w akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Część pieniędzy przeznaczona zostanie na wsparcie dzieci uchodźców z Syrii i Iraku.

Pierwsza dama podkreśla w filmiku, że zgodnie z polską tradycją podczas wieczerzy wigilijnej stawiamy na stołach dodatkowe nakrycie dla niespodziewanego gościa. – Ten piękny zwyczaj jest świadectwem naszej solidarności z bliźnimi w potrzebie – dodaje Agata Kornhauser-Duda.

– Ta sama myśl przyświeca Wigilijnemu Dziełu Pomocy Dzieciom, czyli ekumenicznej akcji, w której uczestniczą Polacy różnych wyznań chrześcijańskich. Chcemy dzisiaj zachęcić państwa do włączenia się w tę inicjatywę – dodał prezydent Duda.

 

W akcji uczestniczą najważniejsze osoby w państwie

 

Pomysł Wigilijnej Świecy Caritas zrodził się w 1993 roku w ośrodku pomocy dzieciom niepełnosprawnym w Rusinowicach. W tym samym roku świece Caritas zapłonęły na stołach polskich domów w zaledwie kilku diecezjach. Rok później, światło Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom zajaśniało już na stołach wigilijnych w całej Polsce. Tylko podczas 1 edycji akcji w 2004 roku rozprowadzono 4,5 miliona świec. Dzięki akcji Caritas od 23 lat pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z ubogich rodzin.

 

W 1997 roku do akcji Caritas z ideą betlejemskiego światła pokoju przyłączyli się harcerze ZHP, dzięki temu świeca Caritas docierała m.in. do Prymasa Polski, Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów, Prezydenta RP, Sejmu i Senatu.

 

Pomogą również dzieciom z Syrii i Iraku

 

Caritas informuje, że corocznie wpływy uzyskane z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczone są na letni wypoczynek, całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną.

Ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci uchodźców z Syrii i Iraku.

 

 

polsatnews.pl

po/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!