Kancelaria Prezydenta wysłała życzenia do władz Sosnowca. Ale - do byłych

Polska
Kancelaria Prezydenta wysłała życzenia do władz Sosnowca. Ale - do byłych
Facebook/Arkadiusz Chęciński

"Błogosławionych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku" - życzył prezydentowi Sosnowca, Kazimierzowi Górskiemu, Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Jednak Górski od dwóch lat nie pełni już tej funkcji - na stanowisku zastąpił go Arkadiusz Chęciński, który mimo to odpisał ministrowi odpowiedzialnemu za kontakt z samorządowcami.

"Otrzymaliśmy życzenia od Kancelarii Prezydenta RP, tylko pytanie, czy nie są czasem o ponad 2 lata spóźnione" - skomentował Chęciński na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. I opublikował zdjęcie odpowiedzi, jaką przesłał do Dery.

 

"Dwa lata temu odbyły się wybory"

 

Związany z Platformą Obywatelską obecny prezydent miasta podziękował za życzenia i także życzył sekretarzowi stanu wesołych świąt.

 

"Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że dwa lata temu, jesienią 2014 roku odbyły się wybory samorządowe, podczas których wybierano radnych i prezydentów. Tak też stało się w Sosnowcu, gdzie po dwunastu latach mieszkańcy zadecydowali, że z prezydenckim fotelem rozstał się Kazimierz Górski" - napisał. "Mam nadzieję, że pomyłka, do której doszło to jedynie efekt ludzkiego błędu…" - zaznaczył Chęciński (pisownia oryginalna).

 

 

 

Internauci szybko zaczęli krytykować Kancelarię Prezydenta. Prezydent miasta wykazał się jednak większą wyrozumiałością. "Historia ludzkości jest nacechowana błędami, ludzie nawet uczą się na błędach, a ta sytuacja po prostu wprawiła nas w świąteczny nastrój, którym chcemy się podzielić" - skomentował.

 

polsatnews.pl

pam/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie