Amerykanie "połamali" języki, życząc Polakom Wesołych Świąt

Polska
Amerykanie "połamali" języki, życząc Polakom Wesołych Świąt
Polsat News

Pracownicy ambasady USA w Warszawie złożyli życzenia świąteczne Polakom. Dyplomaci nagrali z tej okazji filmik. Nie zabrakło w nim krótkich ujęć "zza kulis", które w zabawny sposób pokazały, jak wiele problemów mogą sprawiać obcokrajowcom takie zwroty jak np. "życzymy także", "najskrytszych", "spędzonych", czy "magicznych momentów".

Wideo rozpoczyna obecny ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Paul Wayne Jones, który w sierpniu 2015 roku zastąpił na tym stanowisku lubianego przez Polaków Stephena Mulla.

 

- Drodzy polscy przyjaciele. Z okazji Świąt, życzymy wam i waszym najbliższym, dużo zdrowia, szczęścia, radości, pomyślności i spełnienia najskrytszych marzeń - życzyli pracownicy ambasady.

 

"Wesołych Świąt i Merry Christmas"

 

- Niech te święta przyniosą wiele radości, odpoczynku i magicznych momentów, spędzonych w rodzinnym gronie. Życzymy także zarówno Polakom jak i Amerykanom, żeby w nadchodzącym roku, relacje polsko-amerykańskie były jeszcze lepsze - dodali.

 

Na zakończenie pracownicy ambasady zaznaczyli, że "cieszą się, że te Święta Bożego Narodzenia spędzą w Polsce, gdyż stała się ona dla nich i ich rodzin, drugim domem".

 

Polsat News

po/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie