Z sieci zniknął Obserwator Konstytucyjny – serwis TK

Polska
Z sieci zniknął Obserwator Konstytucyjny – serwis TK
PAP/Leszek Szymański

"Złożyłem wypowiedzenie i nie jestem już redaktorem Obserwatora Konstytucyjnego. To nie znaczy, że zniknie on z przestrzeni internetowej z dnia na dzień. Mam nadzieję, że nowe władze Trybunału nie uczynią tego głupstwa" - oświadczył redagujący serwis od początku jego istnienia, czyli 2012 roku, Piotr Rachtan. Sprawdziliśmy, strona obserwatorkonstytucyjny.pl nie jest już dostępna dla internautów.

Rachtan poinformował o rezygnacji na dostępnym wciąż profilu facebookowym Obserwatora. Wypowiedzenie złożył 20 grudnia. "Na pewno jeszcze się spotkamy, może wcześniej, niż w Lepszych Czasach” - dodał.  

 

 

Zdaniem organizacji Akcja Demokracja portal zamknęła nowa prezes Trybunału Julia Przyłębska.

 

Gdy obserwator konstytucyjny powstawał, Rachtan tłumaczył, iż "nie jest to oficjalna strona Trybunału Konstytucyjnego, tylko publicystyczny dodatek i łącznik pozwalający na dyskusję oraz dotarcie zainteresowanych osób do problematyki związanej z prawem i ekspertów z dziedziny konstytucyjnej".

 

Jak zaznaczono w regulaminie serwisu, "ma on służyć upowszechnianiu wartości i zasad kultury obywatelskiej opartej na konstytucjonalizmie, promować konstytucję i zasady państwa prawa, edukować w dziedzinie prawodawstwa i kultury prawa oraz poprzez publikacje zainteresowanych tymi kwestiami internautów ukazywać luki w tych obszarach".

 

Wciąż funkcjonuje oficjalna strona Trybunału: trybunal.gov.pl.

 

polsatnews.pl, PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie