"Umierałem ze strachu. Wiedziałem, że jeśli barka się przewróci, zginiemy". Imigranci z Afryki w reportażu "W zawieszeniu"

Świat
"Umierałem ze strachu. Wiedziałem, że jeśli barka się przewróci, zginiemy". Imigranci z Afryki w reportażu "W zawieszeniu"
Guardia Costiera

Ryzykują życiem, by przedostać się przez Morze Śródziemne do Europy. Uciekają z krajów, gdzie sprawiedliwość nie istnieje, trwa wojna, nadużywa się władzy. Jesteśmy jedyną polską telewizją, której pozwolono sfilmować niedostępne dla mediów ośrodki dla imigrantów w północnych Włoszech. Reportaż Agnieszki Milczarz "W zawieszeniu" w II dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia o 17:30 w Polsat News.

W 75 wyludnionych budynkach w Bergamo i okolicach mieszka półtora tysiąca przybyszów z Afryki. W ogarniętych kryzysem Włoszech nie ma pracy. Jest za to wszechobecna biurokracja, wyznaczająca im rytm życia. Uzyskanie pozwolenia na pobyt może trwać nawet dwa lata.
 
Imigranci z Kamerunu, Ghany i Wybrzeża Kości Słoniowej opowiedzieli nam swoje historie. Mieli szczęście. Trafili pod opiekę ludzi, którzy z pomagania imigrantom uczynili sens swojego życia.
 
polsatnews.pl
 
red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie