Papież życzył Polakom radości, pokoju i nadziei

Świat
Papież życzył Polakom radości, pokoju i nadziei
PAP/EPA/ETTORE FERRARI/

Franciszek życzył Polakom, aby święta Bożego Narodzenia były dla nich czasem radości, pokoju i nadziei. Podczas środowej audiencji generalnej przestrzegał wiernych przed pokładaniem ufności w materialnym bezpieczeństwie.

Zwracając się do polskich pielgrzymów, obecnych w Auli Pawła VI, Franciszek powiedział:  - W ostatnich dniach Adwentu towarzyszy nam wezwanie świętego Pawła Apostoła: Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się. Niech będzie znana wszystkim wasza wyrozumiała łagodność: Pan jest blisko  powiedział Franciszek, zwracając się do polskich pielgrzymów, obecnych w Auli Pawła VI.

 

 - Święta Bożego Narodzenia niech będą dla was wszystkich i dla waszych rodzin czasem radości, pokoju i nadziei. Dobrych Świąt! - mówił papież.

 

Wiernym z wielu krajów uczestniczącym w spotkaniu złożył życzenia: "Dobrych Świąt i nadziei dla wszystkich".

 

"Nasze własne bezpieczeństwo nas nie zbawi"


W katechezie, tłumacząc sens Bożego Narodzenia, podkreślił, że jest to przyjście nadziei na świat. Franciszek wskazywał: będzie to prawdziwe święto, jeśli każdy wierzący przyjmie Jezusa jako "ziarno nadziei, które Bóg składa w bruzdach naszej historii osobistej i wspólnotowej".

 

Papież przestrzegał przed pokładaniem ufności we własnym poczuciu bezpieczeństwa, zwłaszcza materialnego. - Wbijmy sobie to do głowy, nasze własne bezpieczeństwo nas nie zbawi - dodał.  - Zbawi nas tylko nadzieja w Bogu - mówił Franciszek.

 

Zwrócił też uwagę na wymowę szopki twierdząc, że "w swej prostocie przekazuje nadzieję". Zachęcał, by zatrzymywać się przed szopkami i je oglądać.

 

Włoskie media podały, że we wtorek po południu Franciszek pojechał do sklepu z obuwiem ortopedycznym niedaleko Watykanu po nową parę butów. W zeszłym roku papież był u optyka w centrum Rzymu. Poprosił wtedy o wymianę szkieł w okularach.

 

PAP, polsatnews.pl

 

 

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie