Dostał mandat. Chcąc uniknąć kolejnego... ukradł rower

Polska
Dostał mandat. Chcąc uniknąć kolejnego... ukradł rower
Zdjęcie ilustracyjne/Polsat News

46-letni mieszkaniec Ełku wybrał się do Białegostoku. Idąc poboczem drogi został zatrzymany przez augustowskich policjantów, bo pomimo panującego zmroku nie posiadał żadnych elementów odblaskowych i był słabo widoczny. Niespełna godzinę później ci sami policjanci zatrzymali mężczyznę ponownie. Tym razem jechał dobrze oświetlonym rowerem, ale - jak się jednak okazało - ukradzionym.

Mężczyzna idący pieszo poboczem drogi krajowej nr 8 został zatrzymany przez patrol drogówki nad ranem w Kolnicy. Panował jeszcze zmrok, a pieszy nie miał żadnych elementów odblaskowych, które pozwoliłyby go dostrzec na drodze. Otrzymał za to mandat w wysokości 20 zł.


Ten sam policyjny patrol został wezwany przed Urząd Gminy w Sztabinie, gdzie według zgłoszenia doszło do kradzieży roweru. Mundurowi wspólnie z poszkodowaną rozpoczęli poszukiwania. Po przejechaniu około 5 kilometrów, policjanci zauważyli jadącego w kierunku Białegostoku tego samego mężczyznę, którego wcześniej ukarali mandatem.


Mieszkaniec Ełku tłumaczył się, że próbuje dostać się do stolicy województwa. Dlatego przechodząc przez Sztabin postanowił ukraść stojący przed Urzędem Gminy rower, żeby szybciej dostać się do celu podróży nie narażając się na mandaty.


polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie