"Jeśli trzeba będzie spędzić święta w Sejmie, to zrobimy to" - Rutnicki w "Tak czy Nie"

Polska
"Jeśli trzeba będzie spędzić święta w Sejmie, to zrobimy to" - Rutnicki w "Tak czy Nie"
Polsat News

Jakub Rutnicki z PO powiedział w programie "Tak czy Nie", że posłowie PO będą protestować nawet w święta. - Żądamy odwołania marszałka Marka Kuchcińskiego i powtórzenia głosowania nad budżetem na przyszły rok - dodał. Z kolei Łukasz Schreiber z PiS zachowanie opozycji nazwał skandalem i porównał okupowanie mównicy do zachowania polityków Samoobrony.

- Jeżeli trzeba będzie spędzić święta na sali plenarnej, to oczywiście to zrobimy. Sprawa jest absolutnie poważna - powiedział Rutnicki. - Chyba dawno, myślę, że w całej historii od 1989 roku takiego kryzysu nie było. Kryzysu wywołanego przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który tak naprawdę zaostrzył całą tę sytuację - dodał.


Jak podkreślił, "to jest rzecz skandaliczna". - Żądamy odwołania marszałka Kuchcińskiego i procedowania najważniejszej ustawy, jaką jest budżet - dodał.


"Pan manipuluje i kłamie"


- Samoobrona to przy was mało, bo oni się w porównaniu do was bardzo szybko zreflektowali - powiedział z kolei Schreiber.

 

Rutnicki przypomniał, że Samoobrona w latach 2005-2007 była koalicjantem PiS.


- Mówiliście o tym, że nigdy nie użyjecie siły fizycznej w stosunku do protestujących. Ja cały czas panu pokazuję ludzi pobitych – kontynuował Rutnicki, pokazując zdjęcia.


- Pan naprawdę manipuluje i kłamie – zarzucił mu Schreiber i w odpowiedzi pokazał zdjęcia z protestu przed uchwaleniem ustawy o wieku emerytalnym w 2012 r.

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "Czy władza powinna odgradzać Sejm od obywateli?". Głos na "TAK" oddało 24,8 proc. biorących udział w sondzie. Przeciwnego zdania było 75,2 proc. głosujących.

  

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

hlk/prz/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie