Salonik na lotnisku Chopina najlepszy na świecie. Docenili go biznesmeni

Biznes
Salonik na lotnisku Chopina najlepszy na świecie. Docenili go biznesmeni
Lotnisko Chopina

Klienci z całego świata zrzeszeni w programie Priority Pass, który umożliwia korzystanie z ponad tysiąca lotniskowych pomieszczeń biznesowych, uznali salon Preludium Executive Lounge na Lotnisku Chopina w Warszawie za najlepszy na świecie w kwestii zaplecza biznesowego. Warszawski salon pokonał m.in. swojego odpowiednika na lotnisku w Dubaju. To pierwsze takie wyróżnienie w Polsce.

- To dla nas ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że nagroda przyznawana jest na podstawie głosów pasażerów. Lotnisko Chopina zostało włączone w ten sposób do pierwszej ligi najlepszych i najbardziej przyjaznych pasażerom biznesowym portów lotniczych na świecie. Ta nagroda doskonale pokazuje nasz profil i kierunek dalszego rozwoju. Chcę podkreślić, że zawdzięczamy tę nagrodę zaangażowaniu i entuzjazmowi naszym pracowników i bardzo im za to podziękować - powiedział Mariusz Szpikowski, dyrektor Lotniska Chopina, cytowany w komunikacie prasowym.

 

Tegoroczny ranking Priority Pass powstał na podstawie ponad 60 tys. ankiet zebranych od klientów. Opinie były przekazywane za pośrednictwem strony i aplikacji Priority Pass. Użytkownicy głosowali według takich kryteriów, jak: ogólna jakość salonu, napoje, personel, zaplecze biznesowe i atmosfera.

 

Salon Preludium zyskał uznanie wśród pasażerów ze względu na komfortowe warunki dla podróżujących biznesowo, wysoki standard obsługi i wyjątkowy element dekoracyjny ścian - żywy mech. Za wystrój wnętrza salonu odpowiada pracownia Stoprocent Architekci. Przy projektowaniu architekci inspirowali się polską naturą i krajobrazami. Stąd m.in. na podłodze odnaleźć można wzór nawiązujący do zaoranych pól na Mazowszu, ścianki działowe przypominają nadbrzeżne szuwary mazurskich jezior, a aranżacja strefy bufetowej kojarzy się z konarami dębów z Białowieży.

 

Lepsi od największych na rynku

 

O skali wyróżnienia świadczy, że drugie miejsce w tej kategorii zajął salon Marhaba Lounge na lotnisku w Dubaju, a w poprzednich latach nagradzane były m.in. Wingtips Lounge (Nowy Jork JFK), Dilmun Lounge (Bahrain), Swiss International Airlines Lounge (Zurych).

 

Główna nagroda - Priority Pass Global Airport Lounge - została przyznana Plaza Premium Lounge na londyńskim Heathrow. Wszystkie wyniki można znaleźć tutaj.

 

polsatnews.pl

pr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie