Rozbito szajkę sprowadzającą nielegalnie papierosy z Ukrainy

Polska
Rozbito szajkę sprowadzającą nielegalnie papierosy z Ukrainy
Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że grupa wprowadziła do obrotu co najmniej 86 tys. paczek papierosów, narażając Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 1,5 mln. zł. Handlem szmuglowanym tytoniem trudniło się czterech mieszkańców Lublina oraz dwóch mieszkańców Radomia.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się przemytem i wprowadzaniem do obrotu papierosów pochodzących z przemytu.

 

Pociąg relacji Kijów - Warszawa

 

W ramach czynności realizowanych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin - Południe w Lublinie ustalono, że od jesieni 2015 r. na terenie województwa lubelskiego działała grupa, która przywoziła papierosów z terytorium Ukrainy do Polski pociągiem międzynarodowym relacji Kijów - Warszawa.

 

Przemycone papierosy członkowie grupy wprowadzali do obrotu na lubelskich targowiskach lub przekazywali osobom z głębi terytorium Polski. Ich dane zostały już ustalone w śledztwie.

 

Zarzuty dla sześciu osób

 

W ramach prowadzonego śledztwa prokurator nadzorujący czynności przedstawił sześciu mężczyznom zarzuty popełnienia przestępstw karnoskarbowych.

 

Trzech z zatrzymanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i kierowania nią.

 

polsatnews.pl

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze