"Chcemy świętego spokoju na Boże Narodzenie"

Polska
"Chcemy świętego spokoju na Boże Narodzenie"
PAP/Marcin Obara
Zdjęcie ilustracyjne. Protest przed Sejmem 20.12.2016 r.

- Chcemy świętego spokoju na Boże Narodzenie! - zaapelowały przedstawicielki czterech organizacji kobiecych i prorodzinnych do polityków. Od wtorku podpisywać można petycję do parlamentarzystów o zaprzestanie eskalacji konfliktu i pogłębiania podziałów.

Akcję organizują wspólnie: Konfederacja Kobiet RP, Fundacja Życie, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny oraz Kobiety przeciwko Konwencji Antyrodzinnej. Akcję wspiera Instytut Ordo Iuris.

 

Organizacje zachęcają do podpisania petycji, dostępnej na stronie: maszwplyw.pl, a tym samym "do wyrażenia sprzeciwu wobec ostatnich wydarzeń i języka debaty publicznej".

 

"Dość! Przesadzacie!"

 

"Od kilku lat jesteśmy nieustannie świadkami debaty publicznej, przepełnionej Waszą wzajemną niechęcią, butą oraz ciągłym szczuciem mediów. W ostatnich kilku dniach przebrały one jednak wszelką miarę. Dość! Przesadzacie!" - głosi m.in. tekst petycji.

 

"Musimy dziś stanąć w obronie naszych rodzin, wspólnego świętowania. Musimy wszyscy jasno zakomunikować brak akceptacji dla niepohamowanych planów wciągnięcia w ten wir emocji i szaleństwa całej Polski. Musimy zatrzymać proces, który doprowadzi do wykopania rowów w poprzek wspólnot naszych rodzin, w poprzek Wigilijnych Stołów" - napisali organizatorzy akcji.

 

Prezes Konfederacji Kobiet RP Małgorzata Owczarska podkreśla w komunikacie prasowym, że "wspólne działanie i solidarność organizacji kobiecych spowodowane jest natężeniem emocji i języka nienawiści w ostatnich dniach".

 

Wzywają polityków do "opamiętania się"

 

"Chcemy chronić nasze rodziny i wzywamy polityków do opamiętania. Zależy nam żeby zebrać jak największą liczbę podpisów - może to uświadomi politykom, jak wielu Polaków nie zgadza się z takim prowadzeniem polityki i eskalacją konfliktu przededniu świąt" - oświadczyła.

 

Licznik na stronie internetowej wskazywał we wtorek po południu, że petycję podpisało 226 osób. Organizatorzy akcji przesyłają podpisane petycje do klubów i kół parlamentarnych, a także Komitetu Obrony Demokracji i Partii Razem.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie